LTC0457/3 - Funktsionaalse treeningu alused

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

20.09.2024 - 08.03.2025

Registreerimise tähtaeg

15.09.2024

Toimumise koht

Tallinn

Maht

312 akadeemilist tundi (kontaktõpe 96 tundi, iseseisevõpe 216 tundi)

Sihtgrupp

Spordialade treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad, liikumisõpetajad, sportlased, spordiharrastajad. Sportliku sooritusvõime ja keha liikumisomaduste vastu huvi tundvad inimesed, personaaltreenerid, tudengid, sporditöötajad eri valdkondades.

Eesmärk

omandada teoreetilised seisukohad, praktilised oskused ja metoodilised soovitused funktsionaalse treeningu alal. Toetada saadud praktiliste teadmiste rakendamise oskuste kujunemist eesmärgiga nõustada ja toetada harrastusliikumise ja sportliku treeninguga tegelevaid inimesi.

Sisu

Sissejuhatus funktsionaalsesse treeningusse. Funktsionaalse jõu definitsioon. Kehaline töövõime ja lihastöö energeetika. Treeningprotsessi üldine planeerimine, kehalise sooritusvõime komponendid ja funktsionaalse treeningu osa sportliku ettevalmistuse süsteemis erinevate spordialade (vastupidavus, jõu, kiirus jne aladel) kontekstis. Liigutustegevuse funktsionaalne anatoomia. Lihastöö juhtimine ja biomehhaanika. Funktsionaalse treeningu biomehaaniline spetsiifilisus ja liigutustegevuse hindamise metoodika. Liigutustegevuse funktsionaalne hindamine ja probleemikeskne lähenemine. Funktsionaalsete harjutuste koostamine ja praktiline hindamine. Funktsionaalse treeningu kavade koostamise teoreetilised põhimõtted. Treeningu komponendid ja planeerimine. Põhiharjutused. Täiendavad harjutused. Treeningkavade koostamine. Täisfunktsionaalne treening. Hübriidkava koostamine

Õpiväljundid

Teab funktsionaalse treeningu metoodikat ja rakendab seda treeningprotsessis. Rakendab funktsionaalse treeningu alaseid sekkumisi ja meetodeid. Teab liigutuse funktsionaalsest anatoomiast ja põhjalikult funktsionaalse treeningu põhitõdesid, mõiste olemust ja määratlust. Hindab funktsionaalse treeningu toimet ja soorituskvaliteedi kõrvalekaldeid. Teab sooritusvõime omadusi ja iseärasusi funktsioonipõhise treeningu abil. Kavandab treeningut ja treeningus kasutatavate parameetrite sobitamist treeningutele. Teab ja kasutab treeningkavade koostamise põhitõdesid.

Eeldused

Omab baasteadmisi inimese anatoomiast ja füsioloogiast.

õpikeskkond

Õppetegevuseks vajaliku sisustusega ruum. Praktikumides kasutatakse TLÜ terviseuuringu laborit ning koostööpartnerite jõusaali.

koolitaja kompetentsus

Saima Kuu - TLÜ anatoomia õppejõud, Kirsti Pedak - TLÜ liikumisteaduste lektor, füsioterapeut, Siim Kelner - TLÜ üldkehalise ettevalmistuse õppejõud, Indrek Rannamaa - TLÜ teadur, Kristjan Port - TLÜ tervisekäitumise ja spordibioloogia professor

Lõpetamistingimused

Treeningmetoodikat käsitlev kirjaliku testi sooritamine. Etteantud ülesannete läbimine e-keskkonnas.Harjutuskava koostamine ja esitlemine gruppides. Funktsionaalse treeningu kava koostamine ja esitlemine
Individuaalselt koostatud treeningprogramm
Osalemine loengutes 80 %
Osalemine parktikumides vähemalt 38 akadeemilist tundi.
Kohustuslik kirjandus: J. C. Santana 2021 " Funktsionaalne treening"

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Kristjan Port, Indrek Rannama, Kirsti Pedak, Siim Kelner, Saima Kuu

Kursuse hind

1440 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolituse eest on võimalik tasuda kolmes osas: september (480.-), november (480-) jaanuar (480.-). kuus Palume oma soovist osadega maksmisest koolitusele registreerudes kindlasti teada anda märkuste lahtris. Kursuse arved esitatakse hiljemalt nädal enne koolituse algust.

Korraldaja

Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 56473623, katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

12