Praktiline teipimine spordis
Kursuse kood LTC0278/1
Toimumise aeg 07.02.2020
Toimumise koht Tallinn, Räägu 49
Sihtgrupp kehalise kasvatuse õpetajad, treenerid, sportimisega alustajad või jätkajad, lapsevanemad, füsioterapeudid, perearstid ja -õed
Eesmärk teada teipimistehnikate kasutamise eesmärke ja võimalusi eri skeletilihassüteemide vaevuste leevendamiseks ning osata vajadusel teipimistehnikat kasutada
Sisu Teipimistehnikate ajalooline areng. Teipimiste näidustused ja vastunäidustused. Teipimistehnikate tutvustus. Liigest stabiliseerivad teipimistehnikad (hüppeliiges, pöial, ranne).Elastse teibi kasutus valu alandamisel (alaselg, õlg, põlv).
Enamlevinud vigastuspiirkondade teipimine – hüppeliiges, põlv, õlg. Jäiga või elastse teibi kasutamine.
Õpiväljundid teab teipimistehnika võimalusi ja oskab neid kasutada eri skeletilihassüteemide vaevuste leevendamiseks.
Eeldused teemast huvitatud osaleja
Lõpetamistingimused Tuleb teha läbi enamlevinud vigastuspiirkondade teipimine – hüppeliiges, põlv, õlg, kasutades nii jäika kui ka elastset teipi.
Õpikeskkond Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi ja praktilist tegevust toetav ruum: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada praktilise tegevuse läbiviimiseks.
Koolitaja kompetentsus Mati Arend lõpetas Tartu Ülikooli füsioteraapia bakalaureuse ja magistriõpingud ning jätkab teadustööd ka doktorantuuris, täiendanud end paljudel väliskoolitustel manuaal- ja sporditeraapia valdkonnas USA-s, Austraalias, Portugalis, Iirimaal jm, viinud läbi spordifüsioteraapia konverentse.
Maht 4 akadeemilist tundi (kontaktõpe 4 tundi)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Mati Arend
Kursuse hind 75 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind sisaldab kohvipausi, teipe koolitusel praktiseerimiseks ja ,TLÜ tunnistust mahus 4 akadeemilist tundi eeldusel, et koolitusel osaletakse täismahus.
Minimaalne osalejate arv 12
Korraldaja Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 639 1751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Registreerimise tähtaeg 03.02.2020
 
AJAKAVA
aeg teema koolitaja + asutus ruum
 07.02.2020    10:00-11:30 loeng, seminar    
 07.02.2020    11:30-11:45 kohvipaus    
 07.02.2020    11:45-13:15 praktiline seminar