HRC0329/3 - Õppijale tähenduslikumad muuseumikülastused kunstitundide osana

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

05.01.2022 - 04.02.2022

Registreerimise tähtaeg

03.01.2022

Toimumise koht

Zoom

Maht

36 akadeemilist tundi (kontaktõpe 18 tundi, iseseisevõpe 18 tundi)

Kokkuvõttev lühikirjeldus

Koolituse eesmärk on anda õpetajale teoreetilised teadmised ja praktilise kogemuse, et iseseisvalt muuseumikülastuste eel- ja järeltegevusi planeerida ja neid oma töös kasutada. Iga koolitusel osaleja saab endale ühe Kunsta+ kaartide komplekti.

Sihtgrupp

Kunsti õpetavad õpetajad (kunstiõpetajad, klassiõpetajad, lasteaiaõpetajad)

Eesmärk

Tutvuda tervikliku kunstiõppe mudeli põhimõtetega ning muuseumitunni eel- ja järeltegevustega (Kunsta+ kaardid), et õpetaja saaks iseseisvalt planeerida ja rakendada neid õppijale tähenduslikuma tervikliku õppeühiku loomisel õppeasutuse keskkonnas.

Sisu

Avatud õpikeskkonnad, terviklik kunstiõppe- ja tunnijaotusmudel, muuseumitund kunstiõppe osana, eel- ja järeltegevuste ideestik, digisild. Iseseisva töö analüüs, muuseumitund EKM-s, eel- ja järeltegevuste praktikum I, tervikliku õppeühiku loomise põhimõtted. Iseseisvate tööde esitlus ja analüüs, tööplaani koostamine, eel- ja järeltegevuste praktikum II, refleksiooni mudelid.

Õpiväljundid

mõistab avatud õpikeskkondade kasutamise vajalikkust; mõistab tervikliku kunstiõppe- ja tunnijaotusmudeli põhimõtteid; osaleb Eesti Kunstimuuseumi muuseumitunnis; viib läbi praktilisi tegevusi oma töökeskkonnas ja oskab planeerida eel- ja järeltegevusi töökavasse/kooli õppekavasse; reflekteerib õpitut ja kogetut; loob õppijale tähendusliku tervikliku õppeühiku, mis sisaldab muuseumitundi ning selle eel- ja järeltegevusi; oskab rakendada Kunsta+ metoodilisi kaarte oma töös.

Eeldused

Õppeaine „Kunst“ õpetamise kogemus.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat.

Lõpetamistingimused

Koolitus on ülesehituselt: terviklik – koolituspäevad on üles ehitatud, arvestades õppimist kui terviklikku protsessi; õppijakeskne – fookuses on õppijate-osalejate küsimused ja väljakutsed, mille lahendamisega tegeletakse, lähtutakse õppijast ja tema kogemusest ning osalejate aktiivsest panusest; praktiline – õpitut katsetatakse praktiliste meetmete abil ja luuakse eeldused praktikas kasutamiseks); protsessi- ja suhtlemiskeskne – fookuses on tähenduslikud arutelud ja dialoogid.
Õppeprotsess on üles ehitatud 6-tunniste töötubadena, kokku 3 korda (st kogu programmi maht on 36 akadeemilist tundi, sh iseseisev töö 18 ak tundi). Programm on oma olemuselt õppijaid kaasav ja muutunud õpikäsitust mudeldav ning eeldab iga inimese aktiivset kohalolekut. Koolitus on toetatud e-õppe keskkonnas olevate õppematerjalide ja ülesannetega, Kunsta+ kaartide kasutamisega. Üks koolituspäev toimub Eesti Kunstimuuseumis, kus ühe õppetöö osana osaletakse muuseumitunnis. Koolituspäevade vahepealsel ajal tuleb teha iseseisvat tööd kirjandusega ja/või praktilist tööd, analüüsida käsitletavaid teemasid ja koolitajatelt saadud ülesandeid. Koolituse lõpuks esitab iga osaleja isikliku praktika ja kogemuse põhjal ühe õppijale tähendusliku terviklikult planeeritud õppeühiku ja oma kogemuse analüüsi.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Ilona Kroon

Kursuse hind

175 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Liina Peever, liina.peever@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
05.01.2022 11:00-16:00 Zoom
06.01.2022 11:00-16:00 Zoom
17.01.2022 13:00-17:30 Zoom