DTC0133/4 - Infosüsteemide kavandamise alused ("Infotehnoloogia tark tellija" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

18.10.2024 - 31.01.2025

Registreerimise tähtaeg

02.10.2024

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 29, Tallinna Ülikooli linnak

Maht

104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 80 tundi)

Sihtgrupp

tipp- ja keskastmejuhid avalikust, era- ja kolmandast sektorist, kes oma töös puutuvad kokku (info-)tehnoloogiliste lahenduste kavandamisega

Eesmärk

saada ülevaade tarkvara planeerimise ja projekteerimise tegevustest ja põhimõtetest, organisatsiooni juhi rollist selles protsessis; omandada organisatsiooni juhina teadmised ja üldisemad tööriistad, kuidas viia ärilisi uuendusi läbi tehnoloogiat rakendades; jõuda teadmiseni, et muutused algavad eelkõige töökorralduse ja protsesside muudatustest, mida tehnoloogia saab vaid toetada ja tõhustada; õppida juhi rolli selliste muutuste elluviimisel ja eestvedamisel; omandada juhi jaoks vajalikud teadmised tarkvaraprojektide visioneerimiseks, algatamiseks, planeerimiseks ja elluviimiseks, pidades silmas eelkõige ärilisi eesmärke ja tulemusi.

Sisu

Äri ja tehnoloogia, äriline ja tehniline visioon: visioon, ärilised eesmärgid ja mõõdikud; ärilised ja tehnilised võtmekohad. Nõuete planeerimine: äriprotsesside kõrgtaseme kaardistus, analüüs, uuendamine; kõrgtaseme nõuete kirjeldamine – funktsionaalsed nõuded, mittefunktsionaalsed nõuded; nõuete prioriseerimine. Tehnoloogiline planeerimine: tarkvara ja infosüsteemide ülesehitus; kõrgtaseme arhitektuuri planeerimine; turvalisus ja isikuandmete kaitse – turvalisuse planeerimine. Tarkvara arendusmetoodikad: paindlikud kaasaegsed metoodikad; tellija ja täitja rollid, head tavad; ulatuse ja projekti efektiivsuse juhtimine.

Õpiväljundid

mõistab äriliste ja tarkvaraliste eesmärkide seoseid ja võimalusi; teab ja kirjeldab tehnoloogiaprojektide ärilist visiooni, eesmärke, mõõdikuid; analüüsib tehnoloogiaprojektide ärilisi ja tehnilisi võtmekohti; analüüsib ja uuendab organisatsiooni äriprotsesse, teab äriprotsesside uuendamisega seotud põhilisi metoodilisi võtteid; kavandab ja kirjeldab infosüsteemi nõudeid ja arhitektuuri; teab olulisi tarkvaraarendusmetoodikaid, nende eeliseid ja riske; teab juhi ja tellija rolli tarkvara arendusprotsessis; teab tarkvaraarendusega seotud olulisi mõisteid eesti ja inglise keeles.

Eeldused

sihtrühma kuulumine, juhtimiskogemus kõrghariduse keerukust eeldaval töökohal

õpikeskkond

kontaktõpe toimub kombineeritult Tallinna Ülikooli auditooriumis ja veebikeskkonnas Zoom

koolitaja kompetentsus

vähemalt magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus, valdkonna ekspert

Lõpetamistingimused

Kontaktõppena 4 seminaril osalemine ja seminaride vahelisel ajal 3-4 iseseisva töö tegemine, mis moodustavad ühe terviku. Iseseisvaks tööks on tehnoloogia projekti visioon, ülesandepüstitus, nõuete kirjeldus, äriprotsesside analüüs ja esmase tegevusplaani koostamine.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Raul Ennus, Ülari Ainjärv

Kursuse hind

2000 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Digitehnoloogiate instituut, Kersti Maidra, 6409428, kersti.maidra@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10