EKS7203.HT/1 - Soome-ugri rahvaste kultuurid ja kirjandused ("Võõrkeele õpetamine" koolituse moodul)

Registreerimine kursusele toimub ainult raamõppekava "Võõrkeele õpetamine (HTC0204/1)" kaudu.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

03.02.2025 - 30.06.2025

Registreerimise tähtaeg

26.08.2024

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 29, Tallinna Ülikool

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 56 tundi, iseseisevõpe 100 tundi)

Sihtgrupp

võõrkeele õpetamise mikrokraadiprogrammis osalevad õpetajad

Eesmärk

Süvendada teadmisi soome-ugri rahvaste kultuuri- ja kirjandusloost, olulisematest kultuuritegelastest, kirjanikest ja tüvitekstidest; omandada ülevaade etnofuturismist soome-ugri rahvaste kultuuride näitel; tutvuda postkolonialistlikku lähenemisviisi soome-ugri väikerahvaste kirjandusele; arendada oskust mõista ja analüüsida soome-ugri kultuuri- ja kirjandusloo olulisi sündmusi ja seostada neid soome-ugri kirjakeelte arenguga.

Sisu

Ülevaade soome-ugri rahvaste, kultuuride ja kirjanduste ühisjoontest. Karjala, komi, udmurdi, mari, mordva, handi, mansi, neenetsi kirjandus, nende ajalugu ja omapära. Lühiülevaade liivi, vepsa, sölkupi kirjandusest ja minimaalse kirjanduslike traditsioonidega hõimurahvastest, kirjandusteaduslikud uurimused, kirjanduskontaktid ja tõlked. Soome-ugri rahvaste kultuuride näitel etnofuturism ja postkolonialistlik lähenemisviis väikerahvaste kirjandusele.

Õpiväljundid

teab süvendatult soome-ugri kultuuri- ja kirjandusloost, olulisematest kultuuritegelastest, kirjanikest ja tüvitekstidest; tunneb etnofuturismi ja postkolonialistlikku lähenemist soome-ugri väikerahvaste kirjandusele; mõistab soome-ugri rahvaste kultuuri- ja kirjanduslugu ajaloolises ja ühiskondlik-poliitilises kontekstis.

Eeldused

soome keele oskus C1 tasemel, kuulumine sihtgruppi

koolitaja kompetentsus

Õppejõududel on vähemalt magistrikraad (eelistatult doktorikraad) ning täiskasvanute koolitamise kogemus.

Lõpetamistingimused

Õpitakse koos tasemeõppeüliõpilastega. Õppimine toimub nii lähiõppe kui ka e-õppe vormis, aga suurem osakaal on lähiõppel. Peamised õppemeetodid on loengud, seminarid, grupi- ja paaristööd, praktilised probleemlahendusülesanded jms. Õpetaja kirjeldab õppemeetodeid, sh iseseisvaid töid esimestes loengutes.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Soome keele erialaaine õppejõud.

Kursuse hind

1680 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind kehtib kogu programmile (neli moodulit).

Minimaalne osalejate arv

1