Võrkpalli- ja liikumismängud
Kursuse kood LTC0297/1
Toimumise aeg 28.03.2020
Toimumise koht Tallinn, Räägu 49
Sihtgrupp kehalise kasvatuse õpetajad, liikumisõpetajad, liikumishuviringide juhendajad, lapsi treenivad treenerid
Eesmärk täiendada teadmistepagasit, õppides uusi kehaliselt aktiivseid liikumismänge, rahulikumaid suhtlemisoskust ja rühmatööd arendavaid mõttemänge ning võrkpalli tehnikaelementide õpetamist toetavaid mänge.
Sisu Kuna lapsi ei ole vaja mängima sundida, nad teevad seda alati rõõmuga, siis on mängimine treeningtöös kui üks tänuväärsemaid meetodeid õpilaste arendamiseks. Mängud, mis arendavad õpilaste omavahelist suhtlemist, kommunikatsioonivõimet, kasvatavad tiimitunnet, arendavad sotsiaalseid oskusi laiemalt. Mängud, mis arendavad kehalist võimekust kiirust, osavust, koordinatsiooni, reageerimiskiirust, otsustusvõimet, otsuse vastuvõtmise kiirust.
Õpiväljundid oskab iseseisvalt õpetada ja läbi viia kolme eri suunitlusega liikumismänge: kehaliselt aktiivsed liikumismängud mängimiseks saalis; kehaliselt aktiivsuselt rahulikke mänge, mis arendavad mõtlemist, kuuluvustunnet, taiplikkust, suhtlusoskust ja rühmatööd; õpetada ja läbi viia võrkpallisöötude ja teiste võrkpalli tehnikaelementidega mänge ja mängulisi harjutusi.
Eeldused Koolitus on praktiline, mis eeldab koolitatavate kehalist valmisolekut ise aktiivselt mängudes osaleda.
Lõpetamistingimused Aktiivne osalus praktilist laadi lähi õppes, et läbida harjutusvara, mida kasutada laste/noorte kehalise kasvatuse, liikumise või treeningtundides. Koolitusel tuleb õppida kehaliselt aktiivseid liikumismänge; sotsiaalseid oskusi ja suhtlemist ning tiimitunnet arendavaid mänge, mis on vähem kehaliselt aktiivsed; võrkpalli tehnikaelementide õpetamist ja kinnistamist soodustavaid mänge.
Õpikeskkond pallimängude spordisaal
Koolitaja kompetentsus akadeemiline erialane ettevalmistus, didaktika lektor ja täiskasvanute koolitamise kogemus, võrkpallitreener
Maht 6 akadeemilist tundi (praktika 6)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Raini Stamm - võrkpallur, treener, sporditeadlane ja seitsme lapse ema. Mängijana on olnud Eesti koondisses, teadlasena omab doktorikraadi. Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi võrkpalli didaktika lektor, Eesti Olümpiakomitee võrkpallitreenerite kutsekomisjoni esimees, Eesti Võrkpalli Liidu noorte arendustöö spetsialist, Euroopa sporditeadlaste kolleegiumi liige.
Kursuse hind 75 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Sisaldab koolitusmaterjale, kohvipaus ja TLÜ täiendkoolitustõendid mahus 6 ak tundi
Minimaalne osalejate arv 12
Korraldaja Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 639 1751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Registreerimise tähtaeg 24.03.2020
 
AJAKAVA
aeg teema koolitaja + asutus ruum
 28.03.2020    10:00-11:30 praktiline seminar    
 28.03.2020    11:30-11:45 paus    
 28.03.2020    11:45-13:15 praktiline seminar    
 28.03.2020    13:15-13:45 lõunapaus    
 28.03.2020    13:45-15:15 Praktiline seminar