HRC0243/1 - Lõimitud õppeprotsessi disainimine, rakendamine ja uurimine tehnoloogiliste lahendustega (STEAM)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

24.01.2020 - 23.10.2020

Registreerimise tähtaeg

20.01.2020

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25, Tallinna Ülikooli linnak, T-410, T-412, T-415
https://www.tlu.ee/ulikooli-linnak

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 78 tundi, iseseisevõpe 78 tundi)

Sihtgrupp

Tegevõpetajad sh klassiõpetajad, matemaatikaõpetajad, informaatikaõpetajad, keemiaõpetajad, füüsikaõpetajad, bioloogiaõpetajad, tehnoloogiaõpetajad jt LTT õpetajad.

Eesmärk

kujundada valmisolek ja oskused jätkusuutlike ja tõenduspõhiste lõimitud STEAM õppemeetodite rakendamiseks ja levitamiseks üldhariduskoolis.

Sisu

EDUlab meetodi õpetamine toimub innovatsioonilabori tüüpi ülikool-kool partnerlusprogrammi raames, kus ülikooli õppejõud on õpetajatele mentoriteks STEAM (teadused, tehnoloogia, inseneeria, kunst ja matemaatika) õpistsenaariumite (nt uurimuslik õpe sensoritega (Vernier, Globisens), ainetevaheline lõiming, nähtusel ja probleemil põhinev õpe, kodanikuteaduse projektid jms muutunud õpikäsitust ja tehnoloogia kasutust toetavad meetodid) disainimisel, katsetamisel ja uurimisel.
EDUlab meetod ja sellega kaasnevad õpiteooriad, innovaatilisi lähenemisi STEAM ainetes, lõimimise erinevaid võimalusi, sobivus, viisid ja tehnoloogilised lahendused. Labori õppematerjalide koosloome ning kasutuspraktikate jagamine.

Õpiväljundid

oskab koostöös kolleegidega disainida, rakendada ja analüüsida lõimitud STEAM õpistsenaariumeid koos tehnoloogiliste lahendustega;
oskab kasutada õpetajana uurivat lähenemist oma töö ning õppekeskkonna analüüsimiseks, uurimiseks ja arendamiseks;
panustab õpikogukonna tegevustesse vastutustundliku ja aktiivse koolimeeskonna liikmena, sh mõistab professionaalse õpikogukonna olemust ning selle tähtsust enda jaoks.

Eeldused

kuulumine sihtgruppi

õpikeskkond

Tallinna Ülikooli tänapäevased õppeprotsessi toetavad õpperuumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne. Koolitusel osalevate koolide õppelaborid, mis on sisustatud STEAM õppetehnikaga.

koolitaja kompetentsus

Vähemalt MA-kraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 5 aastat.

Lõpetamistingimused

Kursuse raames on planeeritud aasta jooksul kokku 10 kontaktõppe- ja mentorluspäeva Tallinna Ülikoolis. Vahepealsel perioodil teevad koolide meeskonnad ja koolide ülesed õpikogukonnad iseseisvat tööd, koos luues ja uurides uute meetodite rakendamist. Kontaktpäevade raames tutvustavad osalejad oma õppepraktikaid ning võimalikku muutust praktikates, mida EDUlab meetodi rakendamine on kaasa toonud. Protsessi on algusest peale kaasatud ülikooli uurijad, et toetada tõenduspõhiste praktikate rakendamist ning süsteemset andmekogumist innovatsioonilaborites. Õppeprotsessi toetab e-Didaktikumi keskkond. Iseseisva töö raames kasutavad osalejad personaalselt määratud mentori abi innovatiivsete praktikate rakendamiseks, andmete kogumiseks, analüüsiks ja jagamiseks koolikeskkonnas. Meetodid: kasutatakse õppijakeskseid kaasavaid, uurimispõhiseid meetodeid.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Terje Väljataga, Kadri Mettis, Õnne Uus, Külli Kori

Kursuse hind

tasuta

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Marika Kutškova, 6199 774, marika.kutskova@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

25