Kunstiteraapia lasteaias (4-6-a.) ja koolis (7-16-a.): töö piiride ja grupi kui tervikuga
Kursuse kood LTC0219/1
Toimumise aeg 12.10.2018
Toimumise koht Tallinn, Räägu 49
Sihtgrupp Kooli- ja lasteaiaõpetajad, beebikooliõpetajad, kunstiõpetajad, koolipsühholoogid, loovterapeudid, sotsiaaltöötajad.
Eesmärk saada ülevaade kunstiteraapia meetoditest, mida saab kasutada lasteaias ja koolis töös grupi kui tervikuga, piiride ja sotsiaalsete oskuste õpetamisel ning saada omakogemus sobilikest harjutustest.
Sisu Arengulise kunstiteraapia konteks lasteaias ja koolis ning sotsiaalsete oskuste õpetamise koht selles (Malchiodi, 2012; Perry, 2006; Lusebrink, 2010).
Töö grupi kui tervikuga: võrgustikutöö grupiga (Schmeer, 2006) ja arengulise kunstiteraapia võrgustikumudel (Sein-Garcia, 2017).
Kiusamine lasteaias ja koolis.
Grupitöö meetodid tööks piiridega (nt sotsiomeetria).
Õpiväljundid teab kunstiteraapia meetoditest lasteaias ja koolis lastega vanuse 4-16 aatat tööst grupi kui tervikuga ning oskab kasutada mõnda sobilikku harjutust piiride ja sotsiaalsete oskuste õpetamisel.
Eeldused kuulumine sihtrühma ja huvi teema vastu
Lõpetamistingimused Kursus toimub aktiivõppena, kus omakogemusele orienteeritud töötoad on kombineeritud loengu, rühmatöö ja iseseisva praktilise tööga. Koolituse läbimiseks on vaja osaleda 80% ulatuses kontakttöös, mille käigus tehakse loovtöödest mapp.
Õpikeskkond 20-kohaline ruum vajalike materjalidega
Koolitaja kompetentsus Mai Sein-Garcia, MSc (kunstiteraapiad), MA (kasvatusteadused) on töötanud erinevas eas lastega õpetaja, terapeudi ja vabatahtlikuna aastast 1999 Eestis, Hispaanias, Prantsusmaal, Indias, Peruus ja USAs. Ta on töötanud visuaalkunstiteraapia õppejõuna Tallinna Ülikoolis aastast 2006 ning andnud loenguid nii Eestis kui ka väljaspool Eestit. Mai on välja andnud kuus metoodilist käelise tegevuse raamatut. Tema doktoritöö teema on loovtegevuste erinevatest aspektidest beebide ja väikelastega. Hetkel töötab ta kunstiterapeudina Ristiku Põhikoolis (lapsed vanuses 7-16 a).
Maht 8 akadeemilist tundi (kontaktõpe 8 tundi)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Mai Sein-Garcia
Kursuse hind 65 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Minimaalne osalejate arv 10
Korraldaja Loodus- ja terviseteaduste instituut, Kati Usin, 6391752, kati.usin@tlu.ee
Registreerimise tähtaeg 10.10.2018
 
AJAKAVA
aeg teema koolitaja + asutus ruum
 12.10.2018    10:00-17:15 Kunstiteraapia lasteaias ja koolis: töö piiride ja grupi kui tervikuga Mai Sein-Garcia Rä49-310