FKC0158/1 - Film ja meedia (FAME3) aineteüleses õppes
Toimumise aeg
07.04.2022 - 08.04.2022
Toimumise koht
Tallinn, Narva mnt 29, Astra maja
Maht
34 akadeemilist tundi (kontaktõpe 34 tundi)
Sihtgrupp
praegused ja tulevased õpetajad alus-, üld ja kutsehariduse valdkonnast; haridusmaastiku kujundajad
Eesmärk
saada lihtsalt kasutatavaid tööriistu õppe elavdamiseks ja õpimotivatsiooni tõstmiseks, mõtestada digikultuuri, saada tuge sisuloomeks 21. sajandi oskuste (koostöisus, loovus, kriitiline mõtlemine, lahenduskeskne lähenemine ja teraapiline eneseväljendus) abil.
Sisu
Meediahariduse ja selle arendamise parim praktika ja lähenemised. Filmikirjaoskuse ja meediapädevuse õpitoad, tundide ülesehitus ja aineteülene lõiming. Meetodid, õppematerjalid ja töövahendid praktiliste tegevuste sidumiseks õppekavaga. Rahvusvaheline ja kodumaine vaade filmikirjaoskusele ja meediapädevusele, tänastele arengusuundadele.
Õpiväljundid
on filmikirjaoskaja ja meediapädev, lõimib filmikirjaoskuse ja meediapädevuse saavutamise võtteid loovasse õppeprotsessi; teab parimaid näited Eesti ja Euroopa ekspertide-kolleegide kogemustest; teab nippe ja võtteid õppe mitmekesistamiseks.
Eeldused
kuulumine sihtrühma
õpikeskkond
Tallinna Ülikooli auditooriumid projektori ja töötubadeks vajalike vahenditega
koolitaja kompetentsus
Koolitajad on filmikirjaoskuse ja meediapädevuse õpetamise praktikud ja eestvedajad rahvusvahelisel ja kohalikul tasandil.
Lõpetamistingimused
Eri riikide praktikud jagavad oma ideid ja õppematerjale neljas praktilises filmikirjaoskust ja meediapädevust arendavas õpitoas.
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument
TLÜ tõend
Koolitajad
Elyna Heinmäe, Diāna Lielmane, Cristina Kaska, Martin Schantz Faurholt, Martin Spenner, Sia Søndergaard, Anna-Karin Holtz, Frida Lindberg Pożar, Marjo Kovanen, Magdi El-Toukhy, Amanda Natalie Rasmussen, Per Dahlbeck, Daniel Lundquist, Riho Västrik
Kursuse hind
tasuta
Korraldaja
Balti filmi, meedia ja kunstide instituut, Katrin Sigijane, 6199908, katrin.sigijane@tlu.ee
Minimaalne osalejate arv
100