Treeni teadlikult
Kursuse kood TSC0012/1
Toimumise aeg 01.10.2013 - 10.12.2013
Toimumise koht TLÜ, Terviseteaduste ja Spordi Instituut, Tondi 55 (II korrus), Tallinn
http://kaart.otsing.delfi.ee/
Sihtgrupp harratussportlane, treener, perearst, lapsevanem, tervislikust eluviisist hivitatud inimene
Eesmärk täiendada teadmisi tervislikult sportimise teemavaldkondades. Saada teada tervislikult sportimisega kaasnevatest teguritest, baasteadmised mitmekülgseks ettevalmistuseks oma treeninghooaja planeerimiseks ning võistlustel osalemiseks. Tõsta teadlikkust spordialaga tegelemiseks, saada teada spordiala metoodikast, tehnikast ja taktikast ning õppida teadmisi rakendama praktikas.
Sisu Enesetäiendamise võimalus tervislikuks sportimiseks sportivatele inimestele, juhendajale või lapsevanemale, kes peavad liikumist ja sportimist oma elu osaks ning soovivad lisateadmisi, kuidas seda paremini teha.
Sisu on koostatud koostöös Eesti Spordimeditsiini klastriga SportEST.
Õpiväljundid Teab tervisespordiga tegelemiseks vajaminevaid algtõdesid, on teadlik oma treeningplaani koostamise sisust ja vajalikkusest, oskab hinnata riske ja ohte harrastusalaga tegelemisel.
Eeldused Osaleja on huvitatud tervisespordist.
Lõpetamistingimused osalemine loengutel
Õpikeskkond ülikoolilinnak
Koolitaja kompetentsus oma valdkonna ekspert
Maht 2 akadeemilist tundi (kontaktõpe 2 tundi)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Jaak Mae, ESL-i peasekretär; Riho Roosipõld CFC Suusakool; Raul Olle, ESL murdmaasuusatamise spordidirektor; Indrek Rannama TLÜ teadur; Kristjan Port, TLÜ dotsent; Kaarel Zilmer, TLÜ suusaõppejõud; Are Mets, endine Eesti suusakoondise hooldepealik, Poola suusakoondise hooldemeeskonna juht; Jaak Salumets, legendaarne korvpallitreener; Liivia Raudsik, füsioterapeut; dr Meeli Glükmann, laboriarst; Tõnis Matsin, PhD - spordifüsioloog.
Kursuse hind 5 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Registreerida saab igale loengule eraldi kuulajaks. OSAVÕTUTASU loengu kohta on 5 eurot. Tasumine kohapeal ja sularahas.
Korraldaja Terviseteaduste ja Spordi Instituut, Katrin Soidra-Zujev, 699 6555, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
 
AJAKAVA
aeg teema koolitaja + asutus ruum
 19.11.2013    18:00-19:30 Spordimeditsiiniline tervisekontroll: tervisesportlase vereanalüüs dr Meeli Glükmann, laboriarst To-212
 26.11.2013    18:00-19:30 Tasakaalu hoidmine töö, treeningu ja puhkuse vahel Kristjan Port, TLÜ dotsent To-212
 03.12.2013    18:00-19:30 Millise soodumuse annavad spordisaavutusteks minu geenid? (sünnipärased eeldused spordis, geeniuuringud ja treening). Tõnis Matsin, PhD - spordifüsioloog To-210
 10.12.2013    18:00-19:30 Uisutehnika õppimise eripärad harrastussuusatajatele Jaanus Teppan, suusatreener To-210
 
DOKUMENDID
Leongusarja infokiri