HRC0421/1 - Ettevõtluspädevuste ja MATIK vahendite lõimimine alushariduse õppe- ja kasvatustegevustesse

Registreerimine lingil: https://koolitus.edu.ee/training/5968 Koolituse läbiviimist toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu raames.
Osalejate arv on täis!
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

01.10.2021 - 16.11.2021

Registreerimise tähtaeg

12.11.2021

Toimumise koht

TLÜ linnak ja / või Zoom veebikeskkond

Maht

26 akadeemilist tundi (kontaktõpe 16 tundi, iseseisevõpe 10 tundi)

Sihtgrupp

Alushariduse õpetajaid ja õppejuhid, kes soovivad arendada teadmisi ja oskusi sellest, kuidas lõimida ettevõtluspädevusi ning MATIK vahendeid, sh roboteid, alushariduse õppe- ja kasvatustegevustesse. Lõimingu aluseks on Edu ja Tegu programmi raames välja töötatud ettevõtluspädevuse mudel, mis arvestab alushariduse riikliku õppekavas toodud tegevustega.

Eesmärk

Arendada oskust ettevõtluspädevuse mudeli lõimimiseks õppe-ja kasvatustegevustesse, saada inspiratsioonide mitmetest näidetest ja kogemustest, mis lähtuvad ettevõtluspädevuse mudelist, kasutada materjalide loomisel MATIK vahendeid (sh õpperobootika), et toetada õpetajate digipädevuse arengut.

Sisu

Ainete lõiming alushariduse lapsest lähtuva kasvatuse toetajana. Puldiga juhitavad õpperobotid kui lõbusad näitlejad kasvatustegevustesse. Keeleõppe ja MATIK vahendite lõiming. Helisalvestavad pesulõksud ja valguskuubikud keeleõppes. Nuppudega juhitavad robotid matemaatika tegevustes. Mikroskoobist ja konstruktorrobotitest. Ettevõtluspädevus lasteaeda - kellele ja milleks? Digimängude loomine H5Ps. Arengu-uskumuste toetamine lasteaias. Emotsioonidega toimetuleku toetamine lasteaias. Suhtlemis- ja planeerimisoskuse toetamine lasteaias.

Õpiväljundid

tunneb ettevõtluspädevuse mudelit ja selle nelja põhikategooriat; on rühmatöödes loonud kolleegidega ettevõtluspädevusega lõimitud õppe- ja kasvatustegevuste kavasid; on loonud või kohandanud vähemasti ühe ettevõtluspädevust või -pädevusi lõimiva õppe- ja kasvatustegevuskava, seda oma töös rakendanud ja kaasõppijatele tulemusi reflekteerinud; rakendab tegevuskavades MATIK ja/või robootikavahendeid.

Eeldused

kuulumine sihtgruppi

õpikeskkond

Tagatud on Tallinna Ülikooli tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne. Sünkroonne põimõpperuum kohal õppijate ja kaugõppijate samaaegseks õpetamiseks.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 5 aastat.

Lõpetamistingimused

Lühiloengud ehk õpiampsud, rühmatöö, grupirefleksioon, individuaalne töö materjalidega. Iseseisva töö raames tutvuda ettevõtluspädevuse mudeliga.
Kaugõppes osalemise korral tagada endale segamatu ruum eraldi veebikaamera ja välise mikrofoniga (kõrvaklapid, ruumimikrofon jms). Samuti tagada koduseks kasutamiseks koolituspäeval kasutatavad MATIK ja robootikavahendid või sarnased seadmed.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Janika Leoste, Pärje Ülavere, Erika Veide, Maire Tuul, Evelyn Neudorf, Kerstin Kööp, Õnne Uus, Tiiu Tammemäe jt

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolituse läbiviimist toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu raames.

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Andrea Annus, andrea.annus@tlu.ee
koolitus- ja konverentsikeskus, Lilina Rückenberg , 619 9516, lilian.ruckenberg@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

18

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
01.10.2021 13:00-16:30 Sissejuhatus ja häälestamine. Ainete lõiming alushariduse lapsest lähtuva kasvatuse toetajana. Puldiga juhitavad õpperobotid kui lõbusad näitlejad kasvatustegevustesse. Mikroskoobist ja konstruktorrobotitest. Rühmatöö. Rühmatööde esitlemine. Päeva kokkuvõte. Janika Leoste, Pärje Ülavere, Erika Veide, Maire Tuul TLÜ linnak ja/või Zoom veebikeskkond
08.10.2021 13:00-16:30 Sissejuhatus ja häälestamine. Keeleõppe ja MATIK vahendite lõiming. Helisalvestavad pesulõksud ja valguskuubikud keeleõppes. Arengu-uskumuste toetamine lasteaias. Rühmatöö. Rühmatööde esitlemine. Päeva kokkuvõte. Janika Leoste, Pärje Ülavere, Erika Veide, Evelyn Neudorf, Kerstin Kööp, Õnne Uus TLÜ linnak ja/või Zoom veebikeskkond
15.10.2021 13:00-16:30 Sissejuhatus ja häälestamine. Nuppudega juhitavad robotid matemaatika tegevustes. Emotsioonidega toimetuleku toetamine lasteaias. Suhtlemis- ja planeerimisoskuse toetamine lasteaias. Rühmatöö. Rühmatööde esitlemine. Päeva kokkuvõte. Janika Leoste, Pärje Ülavere, Erika Veide, Maire Tuul, Tiiu Tammemäe TLÜ linnak ja/või Zoom veebikeskkond
16.11.2021 13:00-16:30 Sissejuhatus ja häälestamine. Ettevõtluspädevus lasteaeda - kellele ja milleks? Digimängude loomine H5Ps. Lõputööde esitlused. Päeva kokkuvõte. Tutvumine EDUSPACE laboris erinevate MATIK seadmetega. Janika Leoste, Pärje Ülavere, Erika Veide TLÜ linnak ja/või Zoom veebikeskkond