Vaatan maailma kui maalija
Kursuse kood FKC0035/1
Toimumise aeg 22.02.2018 - 10.05.2018
Toimumise koht Narva mnt 27, Tallinn, BFMi Ursa hoone maaliklass
Sihtgrupp Kõik huvilised, varasem kogemus pole oluline.
Eesmärk harjutada maalimisoskust ja tutvuda maalimistehnikatega, arendada visuaalkultuuri tajumise pädevust ja selle kaudu meeldivalt ja harmooniliselt oma isikuomadusi.
Sisu 1. ja 2. PÄEV
PORTREEMAALI STUUDIO
Tähelepanu väärivate meistrite tööde toetusel sissejuhatus portreekunsti. Illustreeritud loeng: Indiviid, individuaalsus ja individualism maalimisprotsessis. Portree maalimise nipid. Stuudiotöö ülesanded ehk praktilised tööd: kuidas ma portreteeriksin ennast; kuidas ma suudan veel ennast portreteerida; ettekujutus ja teostus.

3. ja 4. PÄEV
FIGURATIIVNE MAAL
Illustreeritud loeng. Kuidas maalivad geeniused? Figuuri maalimise aastatuhandete kõrgune kogemus. Evergreen maalimisvõtted figuuri kujutamisel. Stuudiotöö ülesanded ehk praktilised tööd. Staatika ja dünaamika figuuri krokii. Figuuri kujutamine arhetüüpses ühismaalis. Valgus ja vari/monokroomne maal. Illustratiivne figuuri kujutamine.

5. ja 6. PÄEV
TEMAATILINE ja VABA MAAL
Illustreeritud loeng. Raamistatud vabadus ja reeglitele allutatud kaos maalikunstis. Stuudio ülesanded maalikompositsioonidele. „Metoodiline“ ja „analüütiline“ maalimine. Abstraktne kompositsioon. „Lilllemaal“.

7. ja 8. PÄEV
OBJEKTI MAALIMINE
Illustreeritud loeng.Seadeldised, maketid, mordid, prügimäed ja tänavad maalikunstis. Stuudio ülesanded maalikompositsioonidele. A`la jõuluseadeldis või vaateakna dekoratsioon. Konstrueeritud seadeldis. Avastatud insporatsiooni allikas.

9. ja 10. PÄEV
SUURMEISTER MINU ÕPETAJA - koopia
Tutvumine eri ajastute maalikunsti kasvatajatega. Illustratiivne loeng. Eesti tuntud ja vähem tuntud maalikunstnikud. KUMU ja Kadrioru lossi külastamine. Minu lemmikmaalija laadis maalimine. Maali koopia või interpretatsioon. Pallaslik koloriidiline maalikogemus. Retrolik slaidimaal. Laseeriv maalitehnika, tänapäevased võimalused.

11.-12. PÄEV
MAALIKUNST! KUHU SA LÄHED?
Finaal ehk jõudmine näitusesaali, galeriisse, väärikale seinale, kollektsionääri varamusse. Illustreeriv loeng. Kuluaari jutud maalikunstist ehk „Galeriikunsti võlud ja valud“. Näitusetöö teostamine. Ühisnäitus Aalto Ülikoolis.
Õpiväljundid on arendanud oma maali kompositsiooni tajumise ja loomuse oskust ise maalimise abil, mõistab professionaalset maalikeelt.
Eeldused puuduvad
Lõpetamistingimused Tegemist on praktilise maalikursusega
Õpikeskkond Maaliklass koos molbertitega
Koolitaja kompetentsus BFMi maali ja maalitehnoloogia lektor
Maht 1.5 EAP (kontaktõpe 39 tundi)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Renee Aua, BFMi maali ja maalitehnoloogia lektor.
Kursuse hind 200 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Minimaalne osalejate arv 6
Korraldaja Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Katrin Kuusik, +372 61 999 08, katrin.kuusik@tlu.ee
 
 
Registreeri osalejaks
Registreeri grupp