DTC0175/1 - Digitaalse käitumise muutmine disainiga
Toimumise aeg
07.09.2023 - 31.01.2025
Registreerimise tähtaeg
04.09.2023
Toimumise koht
Tallinn, Narva mnt 29,Tallina Ülikooli linnak
Maht
520 akadeemilist tundi (kontaktõpe 146 tundi, iseseisevõpe 374 tundi)
Sihtgrupp
interaction designers, UX researchers, digital services and products designers
Eesmärk
omandada digitoodete disaini tööstuse valdkonnas töötavale inimesele vajalikke teadmisi uuringute disainist ja digitoodete hindamisest, et muuta (tervise)käitumist.
Sisu
Interaktsioonidisaini psühholoogia. Tunnetus ja emotsioon digitaalses meedias. Interaktsioonidisaini meetodid. Käitumise muutmisele suunatud disain. Kasutajakogemuse hindamine.
Õpiväljundid
saab aru psühholoogia eri vaatenurkadest ja nende rakendamisest interaktsioonide kujundamisel; mõistab inimese kognitiivsete protsesside, motivatsiooni, emotsioonide, sotsiaalsete mõjude ja nende rakenduste rolli interaktsiooni kujundamisel; oskab rakendada erinevaid interaktsiooni kujundamise protsessi jaoks olulisi psühholoogiaseadusi; on teadlik: inimese tunnetuse ja emotsiooni põhiprintsiipidest; oskab neid teadmisi rakendada olemasoleva meediasisu, sh digimängude kriitilisel analüüsil; oskab neid teadmisi rakendada meediasisu, sh digimängude kujundamisel/loomel; mõistab inimkeskse interaktsiooni kujundamise protsessi põhialuseid; oskab valida ja kohandada interaktsiooni kujundamise meetodeid konkreetse disaini väljakutse jaoks; oskab kasutada inimkeskset disaini ja uurimismeetodeid konteksti mõistmiseks, probleemi raamistamiseks ja võimalike lahenduste otsimiseks; oskab luua madala ja kõrge täpsusega prototüüpe, kasutatavuse põhimõtete ja disainimustrite järgi; tunneb populaarseid käitumispsühholoogia teooriaid; mõistab tõenduspõhiseid psühholoogilisi käsitlusi käitumise muutmisel; oskab kasutada olulisi meetodeid käitumismuutuste strateegia kavandamisel ja kujundamisel; omab interaktsiooni kujundamise oskusi, mis on vajalikud käitumise muutmise tehnikate integreerimiseks digitaaltehnoloogiatesse tõhusa tervise edendamise eesmärgil; on teadlik peamistest UX hindamismeetoditest ja oskab neid valida; teab, kuidas rakendada valitud UX hindamisvahendeid; oskab tõlgendada ja analüüsida UX hindamise tulemusi.
Eeldused
soovituslik on töökogemus disaini ja uurimisvaldkonnas
õpikeskkond
Tallinna Ülikooli auditooriumis / Tallinn University classroom
koolitaja kompetentsus
magistrikraad, töökogemus valdkonnas, täiskasvanute koolitamise kogemus
Lõpetamistingimused
Õppija peab igal kursusel isiklikult osalema, iseseisvad ülesandeid tegema ja rühmades töötama. Suurem osa tegevustest toimub tunnis, mõnel kursusel saab vajadusel korraldada ka Zoom seansse.
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument
TLÜ tunnistus
Koolitajad
Vladimir Tomberg, Sonia Claudia da Costa Sousa, Mati Mõttus, Farhat-Ul-Ain
Kursuse hind
2000 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Korraldaja
Digitehnoloogiate instituut, Kersti Maidra, 6409428, kersti.maidra@tlu.ee
Minimaalne osalejate arv
1