Suhtlemisoskused treeneritöös: mida peaks teadma ja kuidas neid efektiivselt kasutada?
Kursuse kood LTC0079/1
Toimumise aeg 27.10.2016
Toimumise koht Tallinn, Räägu 49
Sihtgrupp erinevate spordialade treenerid, instruktorid või kehalise kasvatuse õpetajad
Eesmärk täiendada oma oskustepagasit treenerina/õpetajana spordipsühholoogiliste võtetega, mille kasutamine aitab luua usalduslikku kontakti ning hoida treenitavat jätkusuutlikult spordiga tegelemas.
Sisu Treeneri töös tuleb pidevalt suhelda, nii sportlaste, lapsevanemate, kui ka muude osapooltega. Igapäevases koostöös tuleb osata selgelt ja arusaadavalt edastada infot, kommunikeerida enda ootuseid ning anda tagasisidet. Lisaks tavapärasele koostööle tuleb osata efektiivselt suhelda ka ebamugavates, ootamatutes ja pingelistes situatsioonides. Antud seminaril käsitleme efektiivse suhtlemise põhimõtteid ja kõige levinumaid suhtlemise vigu. Õpime praktilisi tehnikaid info edastamise, tagasisidestamise ja kuulamise osas, et arendada enda suhtlemisoskuseid. Räägime ka konfliktide ennetamisest ja lahendamisest.

Seminaril käsitletavad teemad:
• Verbaalne ja mitteverbaalne kommunikatsioon
• Efektiivse suhtlemise põhimõtted
• Suhtlemise vead
• Konfliktide ennetamine ja lahendamine
Õpiväljundid teadmiste pagas on täienenud rea psühholoogiliste tööriistadega, mis aitavad kujundada püsivalt motiveerivat õhustikku trennis/tunnis ja võistlustel osalemiseks.
Õpikeskkond õpikeskkond kuni 30 kohaline semianriruum, mis toetab rühmatööde läbiviimist. Vajalik esitlustehnika olemasolu
Koolitaja kompetentsus Magistrikraad sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale,kasuks tuleb praktiline kogemus treeningute juhendamisest ja vaatlusest.
Maht 5 akadeemilist tundi (kontaktõpe 5 tundi)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Kristel Kiens ja Snezana Stoljarov
Kursuse hind 55 EUR (osaleja, hind sisaldab käibemaksu)
Sisaldab koolitusmaterjale ja kohvipausi. Osaleja saab Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse (1 seminar = 5 ak h).
Korraldaja Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 639 1751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Registreerimise tähtaeg 26.10.2016
 
AJAKAVA
aeg teema koolitaja + asutus ruum
 27.10.2016    10:00-12:00 Seminar Kristel Kiens (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale) ja Snezana Stoljarova (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale). Lektorid on viinud läbi erinevaid spordipsühholoogia alaseid konsultatisoone ja töötubasid. Tegutsevad igapäevaselt spordipsühholoogia konsultantidega erinevate sportlaste ning võistkondadega. Omavad kogemusi treenerina töötades kui ka ise sportlasena saavusspordis.  
 27.10.2016    12:00-12:20 Kohvipaus    
 27.10.2016    12:20-14:10 Seminar Kristel Kiens ja Snezana Stoljarov