GRA7312.HT/8 - Võõrkeele didaktika II ("Võõrkeele õpetamine" koolituse moodul)

Registreerimine kursusele toimub raamõppekava "Võõrkeele õpetamine (HTC0195/1)" kaudu.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

03.02.2025 - 30.06.2025

Registreerimise tähtaeg

26.08.2024

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 29, Tallinna Ülikool

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 56 tundi, iseseisevõpe 100 tundi)

Sihtgrupp

õpetajakutsega täiskasvanud, kellel on väga hea võõrkeele oskus, kuid puuduvad võõrkeele õpetamise alased teadmised.

Eesmärk

saavutada metoodilis-didaktiline pädevus, et juhtida iseseisvalt võõrkeeletunde, ning ühendada ainealased ja didaktilised teadmised, luues nende põhjal tervikliku süsteemi tundide planeerimiseks ja läbiviimiseks, arendada võõrkeele oskust vastavas erialakeeles, oskusi õppeprotsessi planeerida ja läbi viia, valmistudes ette esimeseks põhipraktikaks.

Sisu

Võõrkeel Eesti haridussüsteemis. Vastava keele õpivara tutvustus. Sõnavara, foneetika ja grammatika õpetamise meetodid ja põhikontseptsioonid. Töö tekstiga. Kirjanduslike ja muude autentsete tekstide kasutamine võõrkeeletunnis. Maiskondlike ja kultuurilooliste teadmiste vahendamine. Õppetöö diferentseerimine vastavalt õppijate keeleoskuse tasemele. Vead, suuliste ja kirjalike vigade parandamine. Keeletesti koostamise põhimõtted ja praktiline testi koostamine.

Õpiväljundid

valib ja kasutab sobivaid meetodeid keele eri aspektide (sõnavara, grammatika, foneetika jne) vahendamiseks; oskab eri allikatest (ilu- ja ajakirjandus, internet, filmid) otsida, valida ja kohandada autentset aktuaalset materjali maiskondlike ja kultuurilooliste teadmiste vahendamiseks; koostab iseseisvalt õppematerjali seatud õpieesmärkide saavutamiseks; tunneb keeleoskuse mõõtmise kaasaegseid põhimõtteid, hindab nende põhjal keeletesti kvaliteeti ja koostab testi; on arendanud valmisolekut põhipraktikal erialatundide andmiseks.

Eeldused

Võõrkeele didaktika I (GRA7311.HT) edukas läbimine. Õpetajakutse. Võõrkeele oskus C1 tasemel.

koolitaja kompetentsus

Õppejõududel on vähemalt magistrikraad (eelistatult doktorikraad) ning täiskasvanute koolitamise kogemus.

Lõpetamistingimused

Õpitakse koos tasemeõppeüliõpilastega. Õppimine toimub nii lähiõppe kui ka e-õppe vormis, aga suurem osakaal on lähiõppel. Peamised õppemeetodid on loengud, seminarid, grupi- ja paaristööd, praktilised probleemlahendusülesanded jms. Iga aine läbiviija kirjeldab õppuritele õppemeetodeid, sh iseseisvaid töid esimestes loengutes.
Didaktika kursuse raames õpitut/õpitavat praktiseeritakse reaalses õpetamissituatsioonis.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Võõrkeele didaktika õppejõud on Ene Alas, Helis Camara, Aigi Heero, Aleksandra Ljalikova, Merilyn Meristo, Maris Saagpakk, Karola Velberg.

Kursuse hind

1680 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind kehtib kogu programmile (neli moodulit).

Minimaalne osalejate arv

1