LTC0452/2 - Muutuste psühholoogia ("Rohepöörde juhtimine" koolituse moodul)
Toimumise aeg
01.03.2024 - 16.05.2024
Registreerimise tähtaeg
28.08.2023
Toimumise koht
Tallinna Ülikool
Maht
52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 28 tundi)
Sihtgrupp
Era ja avaliku sektori juhid ja spetsialistid, kes puutuvad oma igapäevatöös või lähitulevikus kokku rohepöörde, keskkonnasäästliku ja tasaarenguga, keskkonna- ja innovatsioonipoliitika meetmete rakendamise ning seotud kommunikatsiooniga.
Eesmärk
Saada ülevaade muutustega kohanemise protsessist, seda mõjutavatest psühholoogilistest teguritest ja meetoditest ning nende kohanemise efektiivsuse suurendamiseks organisatsiooni ja indiviidi tasemel; rakendada omandatud teadmisi kohustusliku kirjaliku projekti koostamises.
Sisu
Neli muutuste psühholoogia teemat: muutuste organisatsioonilised protsessid, indiviidi muutustega kohanemine, indiviidi hoiakute ja käitumise modifitseerimine, muutust toetav organisatsioonikultuur.
I Muudatused organisatsioonis: olulisemad organisatsiooni muudatuste etappide mudeleid (Lewin, Kotter, McKinsey, Bridges jt). Organisatsioonikultuuri omadused ja muudatuste efektiivsus. Eestvedamise stiilid muudatuste ajal. Couching muudatuste ettevalmistamisel ja muudatuse ajal.
II Kohanemine muutustega: kohanemisprotsessi takistavad ja pehmendavad tegurid. Sotsiaalsed ressursid (toetavad suhted, usaldus, tunnetatud organisatsioonipoolne toetus, identiteet jt ). Psühholoogilised ressursid (psühholoogiline kapital, säilenõtkus, tajutud õiglus, pühendumine, subjektiivne ja psühholoogiline heaolu, emotsionaalne intelligentsus jt). Konfliktid. Kontraproduktiivne käitumine. Meetodid muutustega kohanemise suurendamiseks.
III Hoiakud ja muutused: hoiakute emotsionaalsed, kognitiivsed ja käitumuslikud komponendid, Käitumise vormimine. Veenmine ja mõjustamine. Hoiakute ja harjumuste muutmise meetodid
IV Positiivne organisatsioon ja muutused: positiivse organisatsiooni omadused, mis muudavad kohanemise efektiivseks: usaldus kolleegide ja juhtide vastu, organisatsiooniline õiglus, positiivne organisatsiooniline käitumine, pühendumine, eetilised väärtused, tänulikkus, andestamine, hoolivus, autentsed liidrid, töö tähenduse modifikatsioon. Meetodid positiivse organisatsiooni omaduste kujundamiseks.
Õpiväljundid
analüüsib muutuste protsessi etappe organisatsioonis, kohanemisprotessi takistavaid ja soodustavaid tegureid, hoiakute muutmise meetodeid, kohanemist soodustavaid organisatsioonikultuuri komponente, positiivse organisatsiooni komponentide sisu ja rakendatavust muutuste efektiivsemaks läbiviimiseks; koostab eduka muutustega kohanemise projekti
Eeldused
eesti keele oskus C1 tasemel, inglise keele oskus B2 tasemel; bakalaureuse kraadi või sellega võrdsustatud haridustase
õpikeskkond
E-õppe loengud viiakse läbi Zoomi keskkonnas. Õppemterjalid on kättesaadavad Moodle õpikeskkonnas, kuhu tuleb ka iseseisvad tööd üles laadida. Lähiõpe toimub TLÜ klassiruumides, mis on kohandatavad rühmatöödeks, varustatud tehnikaga, mis võimaldavad elektrooniliste presentatsioonide läbiviimisi.
koolitaja kompetentsus
Mooduli koolitaja on vähemalt magistrikraadiga mooduli sisuga seotud valdkonnas.
Lõpetamistingimused
Organisatsioonis muutustega kaasnevate probleemide lahendamise projekti esitamine seminaris.
E-õppes osalemine.
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument
TLÜ tunnistus
Koolitajad
Aleksander Pulver
Kursuse hind
1920 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Korraldaja
Avatud akadeemia, Katrin Soidra-Zujev, 6409443, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Minimaalne osalejate arv
20