LCF6334.HT/2 - Akadeemiline prantsuse keel II, C1 ("Võõrkeele õpetamine" koolituse moodul)
Toimumise aeg
03.02.2025 - 30.06.2025
Registreerimise tähtaeg
26.08.2024
Toimumise koht
Tallinn, Narva mnt 29, Tallinna Ülikool
Maht
156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 56 tundi, iseseisevõpe 100 tundi)
Sihtgrupp
võõrkeele õpetamise mikrokraadiprogrammis osalevad õpetajad
Eesmärk
Arendada prantsuse keele oskust akadeemilises kirjalikus ja suulises väljenduses C1.1 tasemel vastavalt Euroopa Keeleõppe Raamdokumendile, võimaldades vaba suhtlust prantsuse keele keskkonnas ning efektiivset erialaste teadmiste ja oskuste omandamist prantsuse keele kasutamise kaudu.
Sisu
Teemad on akadeemiline fookusega ja seotud prantsuskeelse kultuuriruumiga. Grammatika: keeleanalüüs nii süntaktilisest kui semantilisest aspektist lähtudes ja metakeelt kasutades. Kuulamine: autentsete akadeemiliste kõnede (nt konverentside ettekanded, loengud, raadiosaated, teleuudised, jne) detailne mõistmine.
Lugemine: pikkade akadeemiliste tekstide lugemine (artiklid, esseed, peatükid, raamatud) ja varjatud tähenduse analüüs ja tõlgendamine, teksti struktuuri ja -funktsioonide analüüs. Kirjalik eneseväljendus: mitme teksti baasil sünteesi kirjutamine (synthèse), argumenteerivate tekstide kirjutamine. Kõne transkribeerimine, struktureeritult konspekteerimine ja kirjalik vahendamine vastavas keeleregistris. Suuline eneseväljendus: akadeemilist sõnavara kasutades pika argumenteeritud monoloogi esitamine erialasel teemal.
Õpiväljundid
mõistab pikki ja keerulisi suulisi ja kirjalikke tekste, tabab ka varjatud tähendust ja tekstide struktuuri; osaleb spontaanselt akadeemilises arutelus; oskab end erialasel teemal ladusalt mõistetavaks teha, vajadusel ümber sõnastada ja kohandada keeleregistrit; kirjutab argumenteerivat, loogilist ja sidusat teksti mitmele teoreetilisele allikale toetudes; suudab koostada ja ette kanda akadeemilist erialaga seotud multimodaalset teksti.
Eeldused
Prantsuse keele oskus B2/C1 tasemel.
koolitaja kompetentsus
Õppejõududel on vähemalt magistrikraad (eelistatult doktorikraad) ning täiskasvanute koolitamise kogemus.
Lõpetamistingimused
Õpitakse koos tasemeõppeüliõpilastega. Õppimine toimub nii lähiõppe kui ka e-õppe vormis, aga suurem osakaal on lähiõppel. Peamised õppemeetodid on loengud, seminarid, grupi- ja paaristööd, praktilised probleemlahendusülesanded jms. Õpetaja kirjeldab õppemeetodeid, sh iseseisvaid töid esimestes loengutes.
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument
TLÜ tunnistus
Koolitajad
Prantsuse keele õppejõud on Ülo Siirak.
Kursuse hind
1680 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind kehtib kogu programmile (neli moodulit).
Minimaalne osalejate arv
1