HTC0112/1 - Baltisaksa kultuuripärand

Esimene kohtumine toimub kolmapäeval, 30. augustil kell 15.00. Täpne teave saadetakse registreerunutele e-kirjaga.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

04.09.2023 - 30.06.2024

Registreerimise tähtaeg

03.09.2023

Toimumise koht

TLÜ, TÜ, EKA ruumid, veeb, hübriid

Maht

546 akadeemilist tundi (kontaktõpe 198 tundi, iseseisevõpe 348 tundi)

Kokkuvõttev lühikirjeldus

„Baltisaksa kultuuripärand” on ainulaadne Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühine mikrokraadiprogramm.

Kolme ülikooli kompetentsi koondav erialadevaheline mikrokraad aitab kaasa aruteludele ühiskonnas, kuidas paremini mõtestada ja kasutada baltisaksa pärandit, andes nii kultuuriajaloolisi teadmisi kui ka praktilisi oskusi baltisaksa kultuuripärandi tutvustamiseks ja hoidmiseks.

Mikrokraadi koduleht: https://baltisaksa.ee

Sihtgrupp

kõik, kellel on töökohalt või isiklikust elust huvi laiapõhjalise baltisaksa kultuuri vastu: ajaloo- ja kultuurihuvilised inimesed eri elualadelt väljaspool akadeemilist uurijateringi, giidid, õpetajad, koduloo-uurijad, mõisa- ja arhitektuuripärandi huvilised, omavalitsuste spetsialistid ja kõik, kes oma töös või eraelus tegelevad ajaloolise väärtusega hoonete ja materjalidega.

Eesmärk

Tutvuda baltisaksa kultuuri kui Eesti kultuuripärandi orgaanilise osaga. Kolme ülikooli kompetentsi koondav erialadevaheline baltisaksa kultuuripärandi mikrokraadi omandamine aitab kaasa aruteludele ühiskonnas, kuidas paremini mõtestada ja kasutada baltisaksa pärandit nii kultuuriajalooliste teadmiste kui ka baltisaksa kultuuripärandi tutvustamise ja hoidmise oskuste abil.

Sisu

Baltisaksa kultuuri mõju ulatub tänasesse päeva, hõlmates ajalugu, keelt, kirjandust, kunsti, arhitektuuri, toidukultuuri, maastikukujundust, mõtteviisi, ühiskonna ja elukorralduslikke küsimusi. Baltisaksa kultuuripärand on ainulaadne Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühine mikrokraad. Kuidas paremini mõtestada ja kasutada baltisaksa pärandi

Õpiväljundid

on omandanud sidusad (interdistsiplinaarsed) teadmised baltisaksa kultuuri ajaloost (mõisaarhitektuurist, kunstist, keelest, kirjandusest, mõisapärimusest jne); seostab teadmisi baltisaksa kultuurist ja pärandist tänapäeva kultuuri- ja ühiskonnaelu teemadega, on valinud praktilise suunitlusega aineid, omandanud teadmisi ja oskusi kas restaureerimises, muinsuskaitses, tõlkimises jne, näeb ja kasutab võimalusi baltisaksa kultuuri uurimistulemuste rakendamiseks töö- ja eluvaldkondades oma taustast lähtuvalt.

Eeldused

Keskharidus, eesti keele oskus, kasu võib olla mõningasest saksa keele oskusest.

koolitaja kompetentsus

Doktori- või magistrikraad; valdkondlik töökogemus; täiskasvanute koolitamise kogemus.

Lõpetamistingimused

Kontakõpe on lähiõppena, veebis või hajaõppena nagu on moodulis kirjeldatud.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Hilkka Hiiop (EKA), Liina Lukas (TÜ), Linda Kaljundi (EKA), Maris Saagpakk (TLÜ), Olev Liivik (TÜ) Reet Bender (TÜ), Riin Alatalu (EKA), Ulrike Plath (TLÜ) jt.

Kursuse hind

970 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind kehtib kogu programmile (4 moodulit).

Korraldaja

Humanitaarteaduste instituut, Merje Olm, 640 9316, merje.olm@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

5

MOODULID

Balti ajalookirjutus võrdlevas perspektiivis

Baltisaksa kirjandus Eesti kirjandusloo taustal

Baltisaksa kultuuripärandi mikrokraadi valikaine

Jagatud kultuuripärand - baltisaksa kultuurist