Motivatsioon kehalise kasvatuse tunnis: kuidas kujundada motiveerivat õpikeskkonda?
Kursuse kood LTC0083/1
Toimumise aeg 04.11.2016
Toimumise koht Tallinn, räägu 49
Sihtgrupp kehalise kasvatuse õpetaja, erinevate spordialade treenerid või instruktorid.
Eesmärk täiendada oma oskustepagasit õpetajana spordipsühholoogiliste võtetega, mille kasutamine aitab luua usalduslikku kontakti ning hoida treenitavat jätkusuutlikult spordiga tegelemas.
Sisu Kehalise kasvatuse tunnid võiksid olla nii arendavad kui nauditavad, et tekitada õpilastes motivatsiooni füüsiliseks aktiivsuseks. Paraku noored on aga erinevad nii oskuste kui mõtlemise poolest ning tihti peale võib kaasa tegemise motivatsioonist puudu jääda. Seminaril arutame seda, milline õpikeskkonnakliima aitab kaasa õpilaste motivatsiooni tugevdamisele. Räägime ka teguritest, mis mängivad rolli spordi nautimisel ja sellega jätkamisel.

Seminaril käsitletavad teemad:
• Arengule suunatud mõtlemine
• Motivatsiooniline kliima kehalise kasvatuse tunnis
• Sisemise motivatsiooni toetamine
Õpiväljundid teadmiste pagas on täienenud rea psühholoogiliste tööriistadega, mis aitavad kujundada püsivalt motiveerivat õhustikku tunnis ja võistlustel osalemiseks.
Õpikeskkond õpikeskkond kuni 30 kohaline semianriruum, mis toetab rühmatööde läbiviimist. Vajalik esitlustehnika olemasolu
Koolitaja kompetentsus Magistrikraad sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale,kasuks tuleb praktiline kogemus treeningute juhendamisest ja vaatlusest.
Maht 5 akadeemilist tundi (kontaktõpe 5 tundi)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Kristel Kiens ja Snezana Stoljarov
Kursuse hind 55 EUR (osaleja, hind sisaldab käibemaksu)
Sisaldab käibemaksu, koolitusmaterjale ja kohvipausi. Osaleja saab Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse (1 seminar = 5 ak h).
Korraldaja Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-zujev, 639 1751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Registreerimise tähtaeg 31.10.2016
 
AJAKAVA
aeg teema koolitaja + asutus ruum
 04.11.2016    10:00-12:00 Seminar Kristel Kiens (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale) ja Snezana Stoljarova (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale). Lektorid on viinud läbi erinevaid spordipsühholoogia alaseid konsultatisoone ja töötubasid. Tegutsevad igapäevaselt spordipsühholoogia konsultantidega erinevate sportlaste ning võistkondadega. Omavad kogemusi treenerina töötades kui ka ise sportlasena saavusspordis.  
 04.11.2016    12:00-12:20 Kohvipaus    
 04.11.2016    12:20-14:10 Seminar Kristel Kiens ja Snezana Stoljarov