Motivatsioon kehalise kasvatuse tunnis: kuidas kujundada motiveerivat õpikeskkonda?
Kursuse kood LTC0083/2
Toimumise aeg 09.03.2017
Toimumise koht Tallinn, Räägu 49
Sihtgrupp kehalise kasvatuse õpetaja, erinevate spordialade treenerid või instruktorid.
Eesmärk täiendada oma oskustepagasit õpetajana spordipsühholoogiliste võtetega, mille kasutamine aitab luua usalduslikku kontakti ning hoida treenitavat jätkusuutlikult spordiga tegelemas.
Sisu Kehalise kasvatuse tunnid võiksid olla nii arendavad kui nauditavad, et tekitada õpilastes motivatsiooni füüsiliseks aktiivsuseks. Paraku noored on aga erinevad nii oskuste kui mõtlemise poolest ning tihti peale võib kaasa tegemise motivatsioonist puudu jääda. Seminaril arutame seda, milline õpikeskkonnakliima aitab kaasa õpilaste motivatsiooni tugevdamisele. Räägime ka teguritest, mis mängivad rolli spordi nautimisel ja sellega jätkamisel.

Seminaril käsitletavad teemad:
• Arengule suunatud mõtlemine
• Motivatsiooniline kliima kehalise kasvatuse tunnis
• Sisemise motivatsiooni toetamine
Õpiväljundid teadmiste pagas on täienenud rea psühholoogiliste tööriistadega, mis aitavad kujundada püsivalt motiveerivat õhustikku tunnis ja võistlustel osalemiseks.
Õpikeskkond õpikeskkond kuni 30 kohaline semianriruum, mis toetab rühmatööde läbiviimist. Vajalik esitlustehnika olemasolu
Koolitaja kompetentsus Magistrikraad sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale,kasuks tuleb praktiline kogemus treeningute juhendamisest ja vaatlusest.
Maht 5 akadeemilist tundi (kontaktõpe 5 tundi)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Snezana Stoljarov
Kursuse hind 55 EUR (osaleja, hind sisaldab käibemaksu)
Sisaldab käibemaksu, koolitusmaterjale ja kohvipausi. Osaleja saab Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse ( maht 5 ak h).
Korraldaja Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 639 1751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Registreerimise tähtaeg 09.03.2017
 
AJAKAVA
aeg teema koolitaja + asutus ruum
 09.03.2017    10:00-12:00 Loeng, seminar Snezana Stoljarova (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale). Lektor on viinud läbi erinevaid spordipsühholoogia alaseid konsultatisoone ja töötubasid. Tegutseb igapäevaselt spordipsühholoogia konsultantidina erinevate sportlaste ning võistkondadega. Omab kogemusi treenerina töötades kui ka ise sportlasena saavusspordis.  
 09.03.2017    12:00-12:20 Kohvipaus    
 09.03.2017    12:20-14:10 Loeng, seminar