DTC0061/2 - Digitaalse informatsiooni haldamine ja kureerimine

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

17.09.2020 - 18.12.2020

Registreerimise tähtaeg

01.10.2020

Toimumise koht

Zoom veebikeskkond

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 40 tundi, iseseisevõpe 12 tundi)

Sihtgrupp

Väikeettevõtete töötajad, kes puutuvad igapäevatöös kokku ettevõtte digitaalse infovahetusega ja -kuvandiga.

Eesmärk

mõista digitaalse informatsiooni rolli tänapäeva ühiskonnas ja kujundada süsteemne teadmine digiajastu infohaldusest ettevõttes.

Sisu

Milleks mu asutusele digitaalne transformatsioon? Kuidas info- ja andmeuputusest kasu saada? Kuidas infokülluses korda luua? Kuidas õige info kiirelt üles leida? Kuidas ise sisu luua? Kuidas teha vahet tõesel ja võltsinfol? Kuidas internetis turundada?
Digipööre; infosüsteemide kujunemislugu; andmeühiskond, suurandmed; metaandmed; andmebaasid; digitaalse informatsiooni haldamine; digitaalse informatsiooni otsimise, kogumise, filtreerimise ja kureerimise metoodikad; infootsing internetist ja andmebaasidest; autorlus, autoriõigus, autorlusega seotud litsentsid, eetilised aspektid digiajastul; muutunud kommunikatsioonimustrid; ettevõtte võimalused ise sisu luua (ettevõtja kui sisulooja ja ajakirjanik) ehk turundamine veebikeskkonnas.

Õpiväljundid

mõistab, digitaalse info eeliseid analoogvormingu ees; mõistab infosüsteemide vajalikkust ja toimimismehhanisme; teab edukaid suurandmete projekte välismaalt ja Eestist ning oskab ka ise suurandmetest kasu saada; mõistab metaandmete olemust ja vajalikkust; teab andmebaaside koostamise põhimõtteid; oskab vajalikku infot veebist ja andmebaasidest kiiresti üles leida; oskab luua korda asutuse infohulgas ja oma arvutis; teab sisu loomise ja jagamisega seotud autoriõiguslikke aspekte; mõistab andmekaitse problemaatikat ning kaitsta oma privaatsus; oskab turundada veebikeskkonnas oma firma teenuseid ja tooteid ning teha asutusele reklaami.

Eeldused

Tööalane kokkupuude ettevõtte informatsiooni ja andmete haldamise ning kuvandi loomisega.

õpikeskkond

Digitehnoloogiate instituut Astra õppehoones. Õpe toimub koostööd, avatud suhtlemist ja reflekteerimist toetavas auditooriumis, kus on olemas esitlustehnika vahendid.

koolitaja kompetentsus

Vähemalt magistrikraad

Lõpetamistingimused

Osalemine loengutes, praktikumidest ja juhtumite arutelul. Loengute ja praktikumide käigus kogutud teadmiste, oskuste ja hoiakute baasil koostavad osalejad oma ettevõtte infoauditi.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Sirje Virkus, Elviine Uverskaja, Aile Möldre, Silvi Metsar, Kädi Riismaa, Aira Lepik

Kursuse hind

tasuta

Korraldaja

Digitehnoloogiate instituut, Pirje Jürgens, 6409428, pirje.jurgens@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

25

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
08.10.2020 10:00-17:00 Digipööre ühiskonnas ja ettevõttes. Metaandmed ja nende haldamine Sirje Virkus, Aile Möldre ZOOM
22.10.2020 10:00-17:00 Teabehaldus ettevõttes Kädi Riismaa ZOOM
12.11.2020 10:00-17:00 Infoseire ja infoaudit ettevõttes. Inforessursside õiguslikud aspektid Elviine Uverskaja, Silvi Metsar ZOOM
26.11.2020 10:00-17:00 Infoootsing ja info hindamine. Ettevõtte teenuste ja toodete turundus digitaalses keskkonnas Aira Lepik ZOOM
10.12.2020 10:00-17:00 Iseseisvate tööde esitlemine, tagasiside, arutelu Sirje Virkus, Elviine Uverskaja, Aile Möldre, Silvi Metsar, Kädi Riismaa, Aira Lepik ZOOM