HIK7210.HT/2 - Linnaplaneerimine ja liikuvus ("Linnakeskkonna planeerimine" koolituse moodul)
Toimumise aeg
03.02.2025 - 30.06.2025
Registreerimise tähtaeg
26.08.2024
Toimumise koht
Tallinn, Narva mnt 29, Tallinna Ülikool
Maht
156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 56 tundi, iseseisevõpe 100 tundi)
Sihtgrupp
Bakalaureusekraadiga täiskasvanud, kes tunnevad huvi linnakorralduse vastu, kuid ei ole veel kindlad täies mahus magistriõppele pühenduma.
Eesmärk
saada ülevaade ruumilise planeerimise praktikatest ja väljakutsetest, sealhulgas seoses transpordi ja liikuvusega linnades ja linnavõrgustikes.
Sisu
Lähtepunkt on transpordi ja linnaplaneerimise seosed. Linnaplaneerimise viimased trendid Eesti kontekstis, teoreetilised lähtekohad ja ruumipoliitikad. Transpordi ja liikuvusega seotud küsimused linnades ja linnavõrgustikes. Linnaplaneerimise paradigmad, kaasamise lähenemine, liikuvuse mõiste, autostumise protsess ja keskkonnasäästlik liikuvus (sustainable mobility), elamisväärne linnaruumi (livable city), kvaliteetne avalik ruum, maakasutuse ja liikuvuse vaheline seos ja liikuvust mõjutavad planeerimismeetmed, aktiivsed liikumisviisid ja teisi olulisi linnaplaneerimise ja liikuvuse korralduse küsimusi. Illustreerivad näited teistest riikidest.
Õpiväljundid
on omandanud Eesti planeerimise ja ruumianalüüsi põhitõed; hindab kriitiliselt Eesti erinevaid planeerimise suundumusi Euroopa kontekstis; hindab kriitiliselt erinevate ruumiotsuste ja liikumisviiside mõju keskkonnale ja linnaruumile; saab aru linnaplaneerimise ja liikumisviiside seostest; märkab ümbritseva ruumi kvaliteete ja mõistab avalikku ruumi kujunemist; oskab end visuaalselt väljendada ja linnaruumi erinevaid kihte analüüsida; töötab ingliskeelse teaduskirjandusega; loob seoseid akadeemilise teadmise ja praktilise kogemuse vahel ning rahvusvahelise arengu ja Eestis toimuva vahel.
Eeldused
Bakalaureusetase või sellele vastav haridustase.
koolitaja kompetentsus
Doktori- või magistrikraad; valdkondlik töökogemus; täiskasvanute koolitamise kogemus.
Lõpetamistingimused
Õppimine toimub nii lähiõppe kui ka e-õppe vormis, aga suurem osakaal on lähiõppel. Aine läbiviija kirjeldab õppemeetodeid, sh iseseisvaid töid esimestes loengutes. Loengus räägitut kinnistatakse seminaridega.
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument
TLÜ tunnistus
Koolitajad
linnauuringute professor Tauri Tuvikene
Kursuse hind
1260 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind kehtib kogu mikrokraadiprogrammile.
Minimaalne osalejate arv
1