DTC0131/5 - IKT-hanked ja lepingud ("Infotehnoloogia tark tellija" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

07.02.2025 - 28.06.2025

Registreerimise tähtaeg

02.10.2024

Toimumise koht

Tallina Ülikooli linnak (Narva mnt 29, Tallinn) ja veebis

Maht

104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 18 tundi, iseseisevõpe 86 tundi)

Sihtgrupp

tipp- ja keskastmejuhid avalikust, era- ja kolmandast sektorist, kes oma töös puutuvad kokku (info-)tehnoloogiliste lahenduste kavandamisega

Eesmärk

omandada teadmised ja esmased praktilised kogemused IKT lepingute sõlmimiseks infosüsteemide litsentside, arenduse, hoolduse, koolituse, konsultatsiooni, auditi hankimisel; omandada teadmisi lepingute koostamiseks, analüüsiks ja sõlmimiseks vajalikest alusprotsessidest ja vajaduste analüüsist.

Sisu

Hangete üldpõhimõtted: läbipaistvus, jätkusuutlikkus, hinnatõhusus, riiklikust poliitikast tulenevad nõuded. Hanke ettevalmistus. hanke vajadus, hanke ettevalmistus, kulude analüüs, hankimisprotsess, IT arhitektuur, nõuded, tarkvara hindamine, tarkvaraarenduse hange, toe hange. Hanke lepingu ettevalmistus: hankemenetluse liigi valik, lepingutingimused. Hanke läbiviimine: väljakuulutamine ja pakkumuste avamine, pakkumuste hinna ja tulemuste analüüs, tarnija valik, projekti / teenuse järelevalve. Lepingute üldpõhimõtted. EL ja Eesti regulatsioonid. IKT lepingud – litsentsilepingud (omanduslik ja vaba tarkvara, arenduslepingud, hooldus- ja teenuslepingud, müügilepingud, tugiteenuste lepingud. Avatud standardid.

Õpiväljundid

rakendab hankeprotseduure, mille osised on: vajaduste analüüs, tehnilised nõuded, turuanalüüs, tarnija valik, pakkumiste analüüs, lepinguläbirääkimised, lepingu sõlmimine; peab lepinguläbirääkimisi vastavalt organisatsiooni protsessidele; tagab kaupade ja teenuste õigeaegse tarnimise, vastavuse kvaliteedinõuetele ja kokkulepitud teenusetasemetele; tegeleb mittevastavustega, üldistab olulisi probleeme, algatab taastamisplaane ja vajaduse korral korrigeerib lepinguid; hindab tarnija vastavust õigusaktidele, töökaitse- ja turvanõuetele; vahetab tarnijaga aktiivselt teavet.

Eeldused

sihtrühma kuulumine, juhtimiskogemus kõrghariduse keerukust eeldaval töökohal

õpikeskkond

kontaktõpe toimub veebikeskkonnas Zoom.

koolitaja kompetentsus

vähemalt magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus, valdkonna ekspert

Lõpetamistingimused

e-õppe kontaktkohtumistel osalemine ja grupitöö tulemus. Arvestuse saamiseks tuleb koostada grupitöö ja seda esitluse käigus kaitsta. Kui kursusel on osalejaid oodatust vähem ja gruppe pole võimalik mõistlikult moodustada, siis lahendavad õppijad ülesande individuaalselt. Ülesandeks on etteantud hanke (arendus, disain, litsentsid vms) kvalifitseerimistingimuste, vastavustingimuste, hindamiskriteeriumite koostamine ja tehtud valikute kaitsmine esitluse käigus, sh on oluline, et iga meeskonnaliikme panus tehtud töösse oleks tuvastatav. Lisaks tuleb määrata ära hankemenetluse liik. Grupitöö osas võetakse arvesse: oskust töötada meeskonnas, probleemist arusaamist ja selle lahendamise oskust, kvalifitseerimistingimuste valimise ja põhjendamise oskust, vastavustingimuste valimise ja põhjendamise oskust, hindamiskriteeriumite valimise ja põhjendamise oskust, parima menetlusliigi valimise ja põhjendamise oskust.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Marko Nemberg

Kursuse hind

2000 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Digitehnoloogiate instituut, Kersti Maidra, 6409428, kersti.maidra@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10