Mängud õues õppimiseks - Tuultega võidu
Kursuse kood LTC0308/1
Toimumise aeg 28.08.2020
Toimumise koht Tallinn, Räägu 49
Sihtgrupp Lasteaiaõpetajad, liikumisõpetajad, liikumishuviringide juhendajad, kehalise kasvatuse õpetajad
Eesmärk saada täiendavaid teadmisi laste ja noorte liikumistundide läbiviimiseks õuekeskkonnas, kasutades loodusmaterjale, liikumisalased loovülesandeid ja mänge ning lõimingülesandeid.
Sisu Keskkonna ja loodusega seotud liikumismängud õuesõppes. Mänguline ja loov liikumistund. Ainetevaheline lõimimine – kuidas siduda eri ainevaldkondi liikumisega õues. Ebatraditsioonilised spordipäevad ja võistlused.
Õpiväljundid teab lõimitud liikumistegevuste läbiviimise võimalusi õues; oskab märgata, õue või avaliku ruumi võimalusi õpikeskkonnana; on täiendanud oma teadmisi loodusmaterjalide loovaks kasutamiseks liikumistunnis.
Eeldused kuulumine sihtrühma
Lõpetamistingimused Aktiivne osalus praktilist laadi lähiõppes, et läbida harjutusvara, mida kasutada laste liikumistegevuses õue tingimustes.
Õpikeskkond Kuni 30-kohaline, praktiliseks tegevust toetav.
Koolitaja kompetentsus Kärt Tõnisson on lõpetanud Tallinna Ülikoolis koreograafia eriala ning koostöö lastega on kestnud juba ligi 15 aastat. Kärt õpetab liikumiskunsti, balleti ja akrobaatikat Rocca al Mare Kooli Veskimöldre lasteaias ning Kalli-kalli Lasteaias. Lisaks juhendab ta balletitunde ja kaasaegsetantsu tunde Püha Johannese Koolis ning lasteballetti Stuudios Tasapisitasakaal. Ta on osalenud mitmetes kodumaistes ja rahvusvahelistes tantsuprojektides. Koolitaja on ennast täiendanud kaasaegse tantsu- ja liikumistöötubades nii Eestis kui ka välismaal. Koostööna Zuga ühendatud tantsijatega on lavastatud mitmeid tantsuetendusi noorele publikule. Jarmo Karing on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia eriala, lisaks Tartu Ülikooli Kultuurikorralduse eriala magistratuuri. Jarmo on tegelenud laste ja noortega üle 10 aasta, olles Haapsalu tantsustuudio T-stuudio looja ja õpetaja ning Risti Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja. Jarmo on osalenud erinevates tantsuprojektides.
Maht 6 akadeemilist tundi (kontaktõpe 6 tundi)
Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument TLÜ tõend
Koolitajad Kärt Tõnisson ja Jarmo Karing
Kursuse hind 75 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind sisaldab kohvipausi ning kerget lõunat, materjale ning TLÜ täiendkoolituse tõendit.
Minimaalne osalejate arv 12
Korraldaja Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 639 1751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
 
AJAKAVA
aeg teema koolitaja + asutus ruum
 28.08.2020    10:00-12:00 loeng, seminar    
 28.08.2020    12:00-12:30 Lõunapaus    
 28.08.2020    12:30-15:00 loeng, seminar    
 
 
Registreeri osalejaks
Registreeri grupp