HRC0708/1 - Õpetajakoolituse praktika II ("Õppimise ja õpetamise alused" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

26.01.2026 - 19.06.2026

Registreerimise tähtaeg

20.08.2024

Toimumise koht

Tallinna Ülikool Narva mnt 25 Tallinn

Maht

78 akadeemilist tundi (kontaktõpe 32 tundi, iseseisevõpe 46 tundi)

Sihtgrupp

õpetajana töötavad või alustavad isikud, kellel puudub pedagoogiline (õpetajakoolitus) ettevalmistus

Eesmärk

Arendada koolikogemuse kaudu kasvatusteaduslikke ja ainedidaktika teadmisi, oskusi ja hoiakuid, õpetaja identiteedi kujunemist; arendada pedagoogiliste situatsioonide ja õpikeskkonna analüüsioskusi, valmisolekut siduda teooriat ja praktikat aine- ja kutsealaste teadmiste ja oskuste rakendamiseks koolikeskkonnas või õpikeskkonnas.

Sisu

Õppijate individuaalsete erinevuste märkamine õppeprotsessis (aktiivsus tunnis, tegevused, motivatsioon, õpetaja reageerimine jms). Individuaalse õppija jälgimine ja individuaalse arengu jälgimise kaardi täitmine. Õppija(te) individuaalsust toetava õpetamise rakendamine ja selle analüüs (lühikese tegevusuuringu läbiviimine).

Õpiväljundid

Analüüsib õpikeskkonda ja õpetaja tegevusi õppimist toetava õpikeskkonna kujundamisel, sidudes analüüsitulemused õpingute käigus omandatud teadmistega; analüüsib kooli õpikeskkonda ja õpilase tugisüsteemi, toetudes dokumentidele, vaatlustele ja vestlustele tugipersonaliga; kavandab, rakendab ja analüüsib õppimist toetavate tegevuste tõhusust tunnitegevuste läbiviimisel ja tegevusuuringu käigus, toetudes ainete raames omandatud teoreetilistele teadmistele.

Eeldused

kuulumine sihtrühma

koolitaja kompetentsus

Vähemalt MA, täiskasvanute koolitamise kogemus, hariduse valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 5 aastat.

Lõpetamistingimused

Vaatlusülesanded (õppija individuaalsete eripärade märkamine ja arvestamine, hariduslike erivajadustega õpilased ja nende toetamine, klassijuhatajatöö, kooli tugisüsteem, tegevusuuringu rakendamine) ja väikesemahulised ainedidaktika õpingutest tulenevad praktilised ülesanded (erivajadusega õpilase toetamiseks suunatud tegevused, loov- või uurimistöödega seonduvad tegevused, hindamisvahendi/-kriteeriumite koostamine ja rakendamine, kogemusõppe rakendamine avatud õpikeskkonnas). Paaris- või rühmatöö ette valmistamine ja läbiviimine. Kaasüliõpilase tegevuse analüüs.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Katrin Poom-Valickis

Kursuse hind

2150 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind kehtib kogu mikrokraadiprogrammile (6 moodulit). Võimalus tasuda osade kaupa.

Minimaalne osalejate arv

3