LTC0079 - Suhtlemisoskused treeneritöös: mida peaks teadma ja kuidas neid efektiivselt kasutada?
Sihtgrupp
erinevate spordialade treenerid, instruktorid või kehalise kasvatuse õpetajad
Eesmärk
täiendada oma oskustepagasit treenerina/õpetajana spordipsühholoogiliste võtetega, mille kasutamine aitab luua usalduslikku kontakti ning hoida treenitavat jätkusuutlikult spordiga tegelemas.
Sisu
Treeneri töös tuleb pidevalt suhelda, nii sportlaste, lapsevanemate, kui ka muude osapooltega. Igapäevases koostöös tuleb osata selgelt ja arusaadavalt edastada infot, kommunikeerida enda ootuseid ning anda tagasisidet. Lisaks tavapärasele koostööle tuleb osata efektiivselt suhelda ka ebamugavates, ootamatutes ja pingelistes situatsioonides. Antud seminaril käsitleme efektiivse suhtlemise põhimõtteid ja kõige levinumaid suhtlemise vigu. Õpime praktilisi tehnikaid info edastamise, tagasisidestamise ja kuulamise osas, et arendada enda suhtlemisoskuseid. Räägime ka konfliktide ennetamisest ja lahendamisest.
Seminaril käsitletavad teemad:
• Verbaalne ja mitteverbaalne kommunikatsioon
• Efektiivse suhtlemise põhimõtted
• Suhtlemise vead
• Konfliktide ennetamine ja lahendamine
Eeldused
Õpiväljundid
teadmiste pagas on täienenud rea psühholoogiliste tööriistadega, mis aitavad kujundada püsivalt motiveerivat õhustikku trennis/tunnis ja võistlustel osalemiseks.
Õpikeskkond
õpikeskkond kuni 30 kohaline semianriruum, mis toetab rühmatööde läbiviimist. Vajalik esitlustehnika olemasolu
Koolitaja kompetentsus
Magistrikraad sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale,kasuks tuleb praktiline kogemus treeningute juhendamisest ja vaatlusest.
Maht
5 akadeemilist tundi
Korraldaja
Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 6391751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Koolitaja
Kristel Kiens ja Snezana Stoljarova