YKC0160 - Kaasaegne traumateadlikkus sotsiaaltöös

Sihtgrupp

varasema sotsiaaltöö kogemusega või sotsiaaltöö valdkonnas töötamisest huvituvad täiskasvanud

Eesmärk

Omandada teadmisi psühholoogilise trauma olemusest, tekkimise võimalikest põhjustest; teada trauma pikaajalist mõju inimese arengule ja käitumisele ning osata kasutada vastavaid pädevusi töös traumakogemusega inimesega.

Sisu

Trauma mõiste ja liigid. Arengut mõjutav komplekstrauma. Trauma ja aju (mõju neuroloogilisele arengule). Trauma pikaajaline mõju. ACE uuring ja ACE küsimustik. Traumast tingitud reaktsioonid ja sümptomid. Usalduslike suhete (isiku) roll traumakogemusest taastumisel. TBRI® Usalduslikel suhetel põhinev sekkumine: põhimõtted ja strateegiad ning rakendamine praktikas, maailmas. Turvaline kontakti ja kiindumusmustri roll traumakogemusega inimesega töötamisel. Kontakti loomise põhimõtted, teadlikkuse ja isiku kaasamise strateegiad.
Jõustamise põhimõtted. Korrektsiooni võtted, kasutades traumateadlikkust ja kontakti loovaid kaasamise viise.

Eeldused

Otsesed eeldusnõuded puuduvad, kasuks tuleb kogemus inimestega töötamisel.

Õpiväljundid

Teab trauma mõistet ja liike. Mõistab, millist pikaajalist mõju võib isiku traumakogemus tema arengule ja käitumisele avaldada. Tunneb traumakogemusega inimeste reageeringute taga olevaid põhjuseid, tõlgendab käitumist ja reageerib vastavalt. Mõistab ja analüüsib miks ja kuidas isiku traumakogemus mõjutab seda, kuidas
ta oma eluliste kohustustega toime tuleb. Teab ja kasutab toetavaid viise traumakogemusega inimestega kontakti loomiseks ja ennetavaid strateegiaid, mis aitavad inimesi jõustada käitumist kujundavate tehnikatega. Suunab traumakogemusega inimesi toetavatele teenustele.

Koolitaja kompetentsus

sotsiaalteaduste MA

Maht

44 akadeemilist tundi

Korraldaja

Ühiskonnateaduste instituut, Karin Ratas, 6409 382, taienduskoolitus_yti@tlu.ee

Koolitaja

Samal teemal toimuvad koolitused

Toimumise aeg Koolitus Korraldaja Toimumise koht
10.04.2025 - 15.05.2025 Kaasaegne traumateadlikkus sotsiaaltöös Ühiskonnateaduste instituut, Karin Ratas, 6409382, karinr@tlu.ee
Tallinna Ülikool, Narva mnt 25, Tallinn