LTC0259 - Mängu peidetud tantsud

Sihtgrupp

lasteaiaõpetajad, liikumisõpetajad, liikumishuviringide juhendajad, kehalise kasvatuse õpetajad

Eesmärk

kujundada täiendavaid teadmisi laste ja noorte liikumistundide või tantsutundide läbiviimiseks, kasutades tantsu baaselemente, loovtantsu tehnikaid, liikumisvahendeid ja loovülesandeid.

Sisu

Tantsuelementide tutvustus. Erinevate mängude ja mänguliste loovliikumiste kaudu teemade uurimine ja katsetamine: tantsu baaselementide keha, ruum, jõud ja aeg tundma õppimine, kogemine, uurimine, katsetamine; pehmed kehatunnetuslikud harjutused tantsu/ liikumistundi sisse- ja väljahääletumiseks; tantsutunni ülesehitus; tantsutundi rikastavad ja inpireerivad liikumismängud; koreograafia loomine lähtudes lapse loomulikust liikumiskeelest.

Eeldused

kuulumine sihtrühma, igapäevane töö lastega

Õpiväljundid

teab tantsu baaselemente, on täiendanud oma liikumisvara kehasõbralike loovtantsu tehniliste harjutustega, oskab juhendada tantsumänge ja liikumismänge ning neid liikumis- ja tantsutunnis loovalt kasutada.

Õpikeskkond

Kuni 30-kohaline ruum, mis sobib ka liikumiseks ja harjutusvara sooritamiseks.

Koolitaja kompetentsus

Kärt Tõnisson on lõpetanud Tallinna Ülikoolis koreograafia eriala Näita vähemning koostöö lastega on kestnud juba ligi 15 aastat. Kärt õpetab liikumiskunsti, balleti ja akrobaatikat Rocca al Mare Kooli Veskimöldre lasteaias ning Kalli-kalli Lasteaias. Lisaks juhendab ta balletitunde ja kaasaegsetantsu tunde Püha Johannese Koolis ning lasteballetti Stuudios Tasapisitasakaal. Ta on osalenud mitmetes kodumaistes ja rahvusvahelistes tantsuprojektides. Koolitaja on ennast täiendanud kaasaegse tantsu- ja liikumistöötubades nii Eestis kui ka välismaal. Koostööna Zuga ühendatud tantsijatega on lavastatud mitmeid tantsuetendusi noorele publikule.

Maht

8 akadeemilist tundi

Korraldaja

Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev; 639 1751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Koolitaja

Kärt Tõnisson