LTC0360 - Ringmajandus ja jäätmehoolduse alused
Sihtgrupp
Väikeettevõtted ja ümberõppevajadusega spetsialistid, kes on huvitatud ringmajanduse baasteadmistest
Eesmärk
saada sissejuhatav ülevaade ringmajandusest, jäätmehoolduse põhimõistetest, põhimõtetest ja meetoditest ning selgus, miks on oluline, et toodete disainimine, tootmine, tarbimine ja hilisem käibelt kõrvaldamine oleksid etteplaneeritud ja lähtuksid säästva ressursikasutuse põhimõtetest; tutvuda ringmajanduse kontseptsiooniga ja saada juhiseid ringmajanduse võimaluste nägemiseks elulistes situatsioonides.
Sisu
Baasülevaade jäätmehoolduse ja ringmajanduse põhimõistetest, põhimõtetest, meetoditest ja arengutest. Kõik tähtsamad jäätmehoolduse teemad: jäätmehoolduse olulisus ja vajalikkus, jäätmehierarhia, jäätmete kogumise ja käitluse viisid ja tehnoloogiad, eritüübiliste jäätmete iseärasused. Mis on laiendatud tootjavastutus? Ringmajanduskontseptsiooni põhilähtekohad ja elulised näited, kuidas neid juba täna kasutatakse. Võimekust näha eri toodete (ja teenuste) näitel, kuidas saaks nende puhul rakendada ringmajanduse kontseptsiooni.
Eeldused
vähemalt kesk- või kutseharidus; õppijal peab olema ligipääs arvutile ja interneti kasutuse võimalus, arvutil peab olema toimiv kaamera ja mikrofon.
Õpiväljundid
mõistab ja oskab kasutada ring-, jagamis-, parandamismajanduse ja jäätmehoolduse mõisteid; saab aru ja on võimeline selgitama jäätmehierarhia kontseptsiooni; orienteerub jäätmetekke vähendamise ja vältimise võimalustes; teab, millised on levinumad jäätmeliigid, jäätmete kogumise viisid ja kuidas toimub jäätmevedu; eristab enamlevinud jäätmete töötlemistehnoloogiaid ja orienteerub neis; omab elementaarset ülevaadet jäätmehoolduse regulatsioonidest ja järelevalve põhimõtetest; mõistab ringmajanduse kontseptsiooni võimalusi ja piiranguid ning orienteerub selle rakenduslikes aspektidest; näeb võimalusi ringmajanduskontseptsiooni rakendamiseks eri toodete- ja teenuste puhul.
Õpikeskkond
veebikeskkond telekoosolekute pidamiseks
Koolitaja kompetentsus
MBA, tunnustatud valdkonna ekspert.
Maht
36 akadeemilist tundi
Korraldaja
Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, katrin.soidra-zujev@tlu.ee, 5647 3623
Koolitaja
Margus Vetsa