HTC0131/1 - Filosoofia ja kriitiline mõtlemine

Mikrokraadiprogrammis õppima asujatele toimub teisipäeval, 29. augustil 2023 kell 14.00 infotund Zoomis. Täpne teave infotunni kohta saadetakse registreerunutele e-kirjaga.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

04.09.2023 - 30.06.2024

Registreerimise tähtaeg

04.09.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25, Tallinn

Maht

468 akadeemilist tundi (kontaktõpe 168 tundi, iseseisevõpe 300 tundi)

Sihtgrupp

riigiametnikud, ühiskondliku suunitlusega vabaühenduste aktiivsed liikmed, kultuuri- ja kunstivaldkonnas tegutsejad, pedagoogid, oma valdkonna eetilistest ja ühiskondlikest väljakutsetest huvituvad tehnoloogiaeksperdid.

Eesmärk

Õppida normatiivse filosoofia teoreetilist põhimõistestikku ning omandada oskus seda rakendada tänapäeva eetilistele, poliitilistele ja tehnoloogiaalastele probleemküsimustele.

Sisu

Normatiivse filosoofia teoreetiline põhimõistestik, selle rakendamine tänapäeva eetilistele, poliitilistele ja tehnoloogiaalastele probleemküsimustele, mõtlemise ning kriitilise arutlus- ja kirjutamisoskuse arendamine. Ülevaade olulisematest eetika- ja poliitilise filosoofia teooriatest, nende iseseisev kasutamine ühiskonnaelu probleemide analüüsimiseks. Tehnoloogiaga seotud filosoofilised küsimused, nende analüüsimine ja mõistmine. Tehnoloogiate ühiskondlikud ja moraalsed mõjud ning vastutuse omistamisega seotud raskused keerukates sotsiaaltehnoloogilistes süsteemides.

Õpiväljundid

on omandanud filosoofilise ja loogilise mõtlemise alused, argumenteerib, defineerib uuritavat objekti, kirjutab arutelevaid tekste, kritiseerib tõega manipuleerimise viise ja rakendab diskursuseanalüüsi; on omandanud põhilised eetika ja poliitikafilosoofia teooriad ja mõisted, suudab iseseisvalt lugeda, mõista ja analüüsida vastavaid tekste, analüüsib üldisemaid probleeme selles valdkonnas; eristab argumentide ja järelduste tõsikindlust, tõenäosust ja usutavust ning kirjutab lühemaid arutelevaid tekste; tunneb ära ja kritiseerib soovmõtlemist, retoorilist pettust ja teisi levinud tõega manipuleerimise viise.

Eeldused

Vähemalt bakalaureusekraad, huvi teema vastu.

koolitaja kompetentsus

Doktori- või magistrikraad; valdkondlik töökogemus; täiskasvanute koolitamise kogemus.

Lõpetamistingimused

Õppimine toimub nii lähiõppe kui ka e-õppe vormis, aga suurem osakaal on lähiõppel. Aine läbiviija kirjeldab õppemeetodeid, sh iseseisvaid töid esimestes loengutes.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Liisi Keedus, Oliver Laas

Kursuse hind

828 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind kehtib kogu programmile (3 moodulit).

Korraldaja

Humanitaarteaduste instituut, Merje Olm, 640 9316, merje.olm@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

5

MOODULID

Kriitiline mõtlemine

Tehnoloogiafilosoofia