YKC0136/1 - Juhtumitöö ("Lastekaitse põhialused" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

05.09.2023 - 30.06.2024

Registreerimise tähtaeg

04.09.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool

Maht

104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 28 tundi, iseseisevõpe 76 tundi)

Kokkuvõttev lühikirjeldus

Sihtrühm: lastekaitsetöötaja, sotsiaaltöötaja, laste ja peredega töötav spetsialist.
Eeldus: bakalaureusetasemel haridus.
Eesmärk: täiendada teadmisi ja arendada oskusi lastekaitsetööks, õppides tundma lastekaitse põhimõtteid, sh lapse parimate huvidega arvestamine, ja meetodeid.
Mikrokraadiprogrammi läbinud õppija mõistab lastekaitse põhimõtteid ja arengusuundi; tunneb lahenduskeskseid tehnikaid kliendi toetamiseks tugevuste leidmisel/ taasavastamisel, lahenduste leidmisel; analüüsib kohtupraktikas tõusetunud õiguslikke probleeme laste huvide kaitse menetlustes.

Sihtgrupp

Lastekaitsetöötaja, sotsiaaltöötaja, laste ja peredega töötav spetsialist

Eesmärk

omandada teadmised ja praktiliste tegevuste kaudu oskus juhtumikorralduse ja võrgustikutöö kasutamiseks lastekaitsetöö praktikas.

Sisu

Ühiskonna, meedia, inimeste eelarvamused lastekaitse(töö) suhtes. Vastuolud lastekaitses. Lastekaitsetöötaja isiklikud ressursid ja kasvuruumid. Ülevaade seadusandlusest, juhtumikorralduse ja võrgustikutöö teoreetilistest lähtekohtadest ja põhimõistetest. Juhtumitöö praktiline rakendamine lastekaitsetöös. Kontakt lapsega, lapse ärakuulamine.
Kliendi sotsiaalne ja ametlik võrgustik. Võrgustikutöö võimalused ja ohud. Sotsiaaltöötaja tegevused juhtumipõhises võrgustikutöös: kliendiga kontakti loomine, probleemide määratlemine, kliendi vajaduste ja ressursside sõnastamine, riskide sõnastamine (hindamine), eesmärkide püstitamine ja tegevuste planeerimine. Juhtumiplaani koostamine ja rakendamine. Kovisiooni meetod – kolleegide tugi töös keeruka kliendijuhtumiga

Õpiväljundid

teab juhtumipõhise võrgustikutöö teoreetilisi lähtekohti ja seadusandlikke regulatsioone, juhtumikorralduse ja võrgustikutöö metoodikat; oskab luua kontakti kliendi ja tema perekonnaga; teab lapsega kontakti loomise põhimõtteid ja lapse ärakuulamise põhimõtteid, meetodeid ja abivahendeid; kaardistab kliendi probleemid, vajadused ja ressursidkoos töös kliendiga ning koostab juhtumiplaani; osutab kliendile sotsiaalnõustamise teenust ja juhendab klienti tegevuskava täitmisel ja tegevuskavas toodud teenuste kasutamisel; kaardistab kliendi sotsiaalset ja ametlikku võrgustikku, kaasab neid kliendijuhtumi lahendamisse; teab kovisiooni struktuurset meetodit.

Eeldused

Bakalaureusekraad

koolitaja kompetentsus

Kati Valma, M.A.

Lõpetamistingimused

Loengud ja seminarid.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Ingrid Sindi, Karmen Toros, Mare Merimaa, Kati Valma

Kursuse hind

920 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Ühiskonnateaduste instituut, Ingrid Sindi, taienduskoolitus_yti@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

1