YKC0116/1 - Tööõigus ("Tööõigus töötajale ja tööandjale" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

29.01.2024 - 28.06.2024

Registreerimise tähtaeg

04.09.2023

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 29, Tallinna Ülikool

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 42 tundi, iseseisevõpe 114 tundi)

Sihtgrupp

Ettevõtete, avaliku sektori ja kolmanda sektori spetsialistid, töötajad ja ametnikud, kelle tegevusvaldkond seondub tööõigusega või kes tunnevad huvi tööõiguse ja selle rakendamise praktika vastu ning soovivad saavutada pädevust tööõiguse mõistmiseks ja sellega seonduvate küsimuste lahendamiseks, sh töötajad ja tööandjad ning kõik tööõigusega reguleeritud valdkonnas tegutsejad.

Eesmärk

omandada süvendatud teadmised tööõigusalasest regulatsioonist ja rakendamise praktikast Eestis ja võrdlevalt Euroopa Liidus; õppida lahendama tööõiguse küsimusi kaasuste lahendamise kaudu, arvestades nii praktilisi kui ka teoreetilisi aspekte; kujundada arusaam töösuhete õigusliku regulatsioonist ja riikliku järelevalve rollist ühiskonnas.

Sisu

Tööõiguse olemus ja rakendusala, individuaalsed töösuhted; töölepingu sõlmimise, muutmise ja lõpetamise kord, töölepingu poolte õigused ja kohustused ning vastutuse alused, töö- ja puhkeaeg, puhkused, palk, järelevalve ja töösuhete pinnalt tekkinud vaidluste lahendamine.

Õpiväljundid

teab töösuhete õiguslikku regulatsiooni ja põhiprintsiipe Eestis, tööõiguse kohaldamisel tekkivaid probleeme ja lahendamise võimalusi; lahendab tööõigusalaseid kaasusi.

Eeldused

Vähemalt bakalaureusekraad või rakenduskõrgharidus. Panustab iga teema raames antud iseseisvasse töösse; paindlik ajakasutuses, mis võimaldab osaleda kontaktõppes; eesti keele oskus vähemalt B2 tasemel, isikliku sülearvuti (millel on kaamera) kasutamisvõimalus, kõrvaklapid, kvaliteetne internetiühendus kaugosalusroboti või telekonverentsi platvormi vahendusel osalemise korral.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased ja õppimist toetavad õpperuumid. Ruum on loodud koostöötegevusteks. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejate jaoks kasutada veebipõhine õpikeskkond. Kontaktõpe toimub hübriidvormis videokonverentsi keskkonnas ja Tallinna Ülikoolis.

koolitaja kompetentsus

Koolitajad on kõrgharidusega, nad tunnevad tööõigust ja selle rakendamise praktikat. Kogemust käivad jagamas ülikooliga koostööd tegevad eksperdid.

Lõpetamistingimused

Mikrokraadiprogrammi õpe kestab 2 semestrit, 10 kuud. Kontaktõpe toimub reedel (4-5 korda kuus) hajaõppena nii ülikooli auditooriumis kui ka videokonverentsi keskkonnas. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejate jaoks kasutada veebipõhine õpikeskkond. Kursuse käigus saab arendada oma tööõiguse valdkonnaga seonduvat õigusdokumentide komplekti. Kogemust käivad jagamas ülikooliga koostööd teinud ettevõtted.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Mare Merimaa

Kursuse hind

1152 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Ühiskonnateaduste instituut, Karin Ratas, karin.ratas@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

1