IKC0078/5 - Õpetaja kui suhtleja - õppimist toetava suhtlusruumi loomine

Vene keeles!
Osalejate arv on täis!

Toimumise aeg

21.03.2018 - 18.05.2018

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25, Tallinna Ülikool

Maht

78 akadeemilist tundi (kontaktõpe 36 tundi, iseseisevõpe 42 tundi)

Sihtgrupp

õpetajad

Eesmärk

mõista tervikliku õppimist toetava suhtlusruumi loomise eeldusi ning õppida rakendama selleks vajalikke sotsiaalseid ja kommunikatiivseid oskusi.

Sisu

I Suhtlemine ja kommunikatsioon õpetaja töös muutunud õpikäsituse kontekstis. Õpetaja kui suhtleja ja õpetaja suhtluspädevus. Kommunikatsiooni- ja suhtlusoskuste arendamine. Keelekasutuse mõju suhtluses: jaatav, eitav kõne. Keeleline positsioneerimine. Kontakti loomine, selge eneseväljendus ja aktiivne kuulamine. Enesekehtestamine. Mina- ja jah-sõnumid. Erinevad suhtlustasandid.
II Konflikt ja konfliktide lahendamine (sh distsipliiniprobleemide lahendamine), toimetulek vastupanuga. Vägivallatu suhtlus. Tagasiside. Suhtlus- ja kommunikatsioonisituatsioonide analüüs.
III Töö sidusrühmadega: teiste õpetajate, juhtkonna. Lastavanematega. Õpetaja professionaalne identiteet – mina suhtlejana, tugevuste analüüs ja isiksuslikud ressursid. Eneseväärtustunne kui hea kontakti ja suhtlemise eeldus.

Õpiväljundid

mõistab ja mõtestab ennast suhtlejana; analüüsib enda rolle ja tugevusi ning loob enda kui suhtleja profiili; mõistab arengut toetava suhtlusruumi kujunemise eelduseid ja enda võimalusi selle loomisel; rakendab erinevaid suhtluspädevusi erinevates õpetajatöö situatsioonides ja teab, kuidas lahendada konflikte; oskab kaasata lastevanemaid, kolleege, juhtkonda keeruliste suhtlusolukordade lahendamisse; kasutab suhtluses erinevaid strateegiaid

Eeldused

õpetajana töötamine

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegustemise kogemus vähemalt 5 aastat.

Lõpetamistingimused

Õppetöö toimub sessioonidena, kokku kolm moodulit. Sessioonide vahele jääb aeg praktiliste iseseisvate ülesannete tegemiseks ja õpitu rakendamiseks ning analüüsimiseks. Kursusele on loodud oma veebikeskkond, kus jagatakse materjale, grupi vara jm olulist. Iseseisev töö: eneseanalüüs, enda kui suhtleja profiili koostamine, ühe suhtlus- ja/või kommunikatsiooniprotsessi kavandamine. Läbivalt õpitu praktiseerimine kontaktpäevade vahelisel ajal. Iseseisev töö: eneseanalüüs, enda kui suhtleja profiili koostamine, ühe suhtlus- ja/või kommunikatsiooniprotsessi kavandamine. Läbivalt õpitu praktiseerimine kontaktpäevade vahelisel ajal.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

PhD Irina Birjukova, PhD Marina Vannik, PhD Monika Pullerits, MA Galina Värinen, MA Irina Tuhkru

Kursuse hind

0 EUR (grupihind, hinnale ei lisandu km)
Koolituse väärtus on 258 eurot. Koolitust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik ja koolitus on töötavale õpetajale tasuta. Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi kogumaksumuse ulatuses. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.

Korraldaja

Haridusinnovatsiooni keskus, Irina Birjukova, 53428566, irinabir@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
21.03.2018 - 1.sessiooni 1.õppepäev
22.03.2018 - 1.sessiooni 2.õppepäev
19.04.2018 - 2.sessiooni 1.õppepäev
20.04.2018 - 2.sessiooni 2.õppepäev
17.05.2018 - 3.sessiooni 1.õppepäev
18.05.2018 - 3.sessiooni 2.õppepäev, kursuse lõpetamine