HRC0492/1 - Disainmõtlemine ja arendusprojekti teostamine ja vormistamine ("Seenioritöö" koolituse moodul)

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

04.11.2022 - 09.06.2023

Registreerimise tähtaeg

06.09.2022

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25, Uus-Sadama 5

Maht

36 akadeemilist tundi (kontaktõpe 32 tundi, iseseisevõpe 4 tundi)

Sihtgrupp

Vanemas keskeas ja vanemas eas inimestega tegelevate üleriigiliste ja kohalike organisatsioonide ja asutuste esindajad, kohalike omavalitsuste ja nende allasutuste töötajad, kultuuri- ja haridusasutuste töötajad ning era- ja kolmanda sektori inimesed, kes töötavad rahvastiku vanemat osa puudutavate küsimustega ning peaksid seisma vanemaealiste õiguste eest ja vanuselise diskrimineerimise vastu nii tööturul, sotsiaalvaldkonnas kui kõikides teistes eluvaldkondades.

Eesmärk

Arendusprojekti kaudu arendada vanemaealiste huvikaitsega tegeleva organisatsiooni eestvedajates praktilisi oskusi olla kaasatud vanemaealistele sobivate lahenduste ja teenuste koosarendamise projektides, milles kasutatakse disainmõtlemise meetodit.

Sisu

Ülevaade vajalikest disainmõtlemise tööriistadest, mida on võimalik kasutada vanemaeliste sihtrühmi kaasavas koosloomes arenduspraktikate kaudu probleemsituatsioonide kriitiliseks uurimiseks ja lahendusvõimaluste ning innovatsiooni (nt teenuste või lahenduste) loomiseks. Vanemaealiste ja teiste sihtrühmade vajaduste empaatilise kaardistamise kaudu probleemipüstitus, mida on võimalik kasutada sisendina innovaatiliste lahenduste kirjelduste loomiseks. Protsessi toetavate digitaalsete koosloomevahendite kasutamine. Arendusprojekti teostamise ja vormistamise põhimõtted ja nende rakendamine.

Õpiväljundid

kavandab praktiliselt ja rakendab peamisi disainmõtlemise meetodeid ja generatiivse uuringu praktikaid, mille abil vanemaealiste huvikaitsega tegelev organisatsioon saab osaleda vanemaealistele sobivate lahenduste ja teenuste koosarendamise projektides; tunneb arendusprojekti teostamise ja vormistamise põhimõtteid ning rakendab neid.

Eeldused

Osaleja on valmis kogu programmi jooksul tegema koostööd oma organisatsiooni teiste liikmetega, tema ja organisatsioon on valmis algatama tegevusi, mis on seotud vanemaealiste huvikaitsega ja läbi viima oma tööga seotud arendusprojekti.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased ja õppimist toetavad õpperuumid. Ruum on loodud koostöötegevusteks. Õppeklassis on olemas teisaldatavat toolid, mis võimaldavad väikerühmade moodustamist. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejate jaoks kasutada veebipõhine õpikeskkond, mille kaudu on võimalik esitada ka grupitööde tulemused.

koolitaja kompetentsus

Koolitajatel on vähemalt MA-kraad, varasem täiskasvanute koolitamise kogemus ja koolituskogemus vanemaealiste huvikaitse ja arendamise valdkondades.

Lõpetamistingimused

Praktilise tööna arendatakse rühmatöiselt vanemaealistele sobivat teenust või lahendust (nt oma organisatsiooni / kogukonna / suurema piirkonna probleemi lahendus), mis on tõenduspõhine, toetub huvigruppidelt kogutud infole ja on testitud, Lahenduse loomisel kasutatakse inimkeskse disainmõtlemise metoodikat.
Innovatsiooni vajava teenuse puhul rakendatakse väärtuskaartide metoodikat ja tulevikuratast. Kursuse raames tegelevad osalejad oma arendusprojekti planeerimise ja läbiviimisega. Toimub personade meetodi ja teekonna kaardistamise abil rühmatöös teenuse disainimine. Loostamise abil luuakse väärtuspõhiselt põhjendatud teenuse kirjeldus.
Määratletakse probleem ja infovajadus, hinnatakse tegevusi ja määratletakse uute tegevuste vajadus, esitletakse tulemusi.
Iseseisva töö ülesanded sooritatakse kaasates oma organisatsiooni inimesi ja ressursse.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Tiina Tambaum, Kai Pata, Katrin Aava, Mart Soonik, Mari-Liis Jakobson, Marju Medar, Luule Sakkeus, Lauri Leppik, Saima Kuu jt.

Kursuse hind

780 EUR (osaleja, hind sisaldab käibemaksu)
Hind sisaldab käibemaksu. Hind kehtib kogu Seenioritöö mikrokraadiprogrammile (4 moodulit).

Korraldaja

koolitus- ja konverentsikeskus, Lilian Rückenberg, 6199516, lilianr@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10