LTC0256/1 - Joonistamistehnikad lapsega kontakti loomisel ja personaalse narratiivi nähtavaks muutmisel

NB! Koolitusel osalemine ei eelda eelnevat kunstiharidust ega kunstioskusi. Omakogemuse saamiseks kasutatakse koolitusel lihtsaid joonistamistehnikaid, kus vahenditeks on harilik pliiats, värvipliiats, viltpliiatsid ja õlipstellkriidid.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

04.10.2019 - 21.11.2019

Registreerimise tähtaeg

04.10.2019

Toimumise koht

Maht

39 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 15 tundi)

Sihtgrupp

Lastekaitsetöötajad, sotsiaalpedagoogid, sotsiaaltöötajad, tugiisikud

Eesmärk

saada ülevaade laste joonistamisoskuse arengulisest kujunemisest, seda toetavatest ja piiravatest teguritest; joonistuste kasutamisest lastega kontakti loomise ja suhtluse hõlbustajana; ülevaade ja kogemus joonistamisel põhinevatest tehnikatest, mis võimaldavad lastega töötavatel spetsialistidel hõlpsamini lastega kontakti saavutada ja lastel oma mõtteid, tundeid ja kogemusi väljendada; praktilised oskused joonistamistehnikate kasutamiseks (kuidas toetada last pildi abil oma loo jutustamiseks, instruktsioonide andmine).

Sisu

Laste joonistamisoskuse areng ja kujunemine, seda toetavatest ja piiravatest tegurid, joonistus kui võimalus kontakti loomisel ja suhtluse hõlbustamisel.
Enamkasutatavad joonistamistehnikad: mis aitavad nähtavaks muuta lapse suhtumise iseendasse; mis aitavad nähtavaks muuta lapse tajumuse talle lähedastest suhete; mis aitavad lapsel sõnastada oma mõtted ja tunded; mille abil on võimalik kaardistada lapse muresid ja/või traumaatilisi kogemusi.

Õpiväljundid

teab laste joonistamisoskuse arengulisest kujunemisest, seda toetavatest ja piiravatest teguritest ning joonistuste võimalustest kontakti loomise ja suhtluse hõlbustajana;
on saanud erialakirjandusele põhineva ülevaate enamkasutatavatest joonistamistehnikatest, mida kasutatakse lastega kontakti loomisel ja suhtlemisel ja/või abistamistöö eesmärgist lähtuva intervjuu läbiviimisel;
oskab kasutada (enda poolt valitud) kolme joonistamistehnikat eetiliselt ja lapse arengut ning eripärasid arvestavalt ning reflekteerida omakogemust joonistamistehnikate praktilisest kasutamisest.

Eeldused

kuulumine sihtrühma

õpikeskkond

Koolitus toimub TLÜ Räägu õppehoones (Räägu 49), kus on vajaliku õppetehnika ja -vahenditega varustatud ruumid.

koolitaja kompetentsus

Marika Ratnik, MSc, on pere- ja kunstiterapeut, Circle of Security vanema koolitusprogrammi koolitaja ja Tallinna Ülikoolis visuaalkunstiteraapia lektor ja õppesuperviisor.
Laste intervjueerimisel ja kunstipõhisel hindamisel kasutatavad erinevad hindamismeetodid ja tehnikad on üks huvipakkuvatest valdkondadest, millega Marika on tegelenud alates 2007. aastast.

Lõpetamistingimused

Iseseiseva praktilise tööna tuleb kasutada kolme joonistamistehnikat, igat 5 lapsega ja kõike dokumenteerida. Praktilist tööd reflekteeritakse õppegrupis.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Marika Ratnik, McS

Kursuse hind

170 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Loodus- ja terviseteaduste instituut, Kadri Herde, 6391752, kadri.herde@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

12

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
04.10.2019 10:00-17:15
01.11.2019 10:00-17:15
21.11.2019 10:00-17:15