IKC0092/1 - Kaasava hariduse põhimõtete rakendamine põhikooli reaal ja loodusainete tundides

Osalejate arv on täis!

Toimumise aeg

22.09.2017 - 20.11.2017

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 32 tundi, iseseisevõpe 20 tundi)

Sihtgrupp

Põhikooli reaal- ja loodusainete õpetajad

Eesmärk

Saada ülevaade koolis enim esinevatest erivajadustest, õppija õppimisvõimet arendavatest meetoditest ja võtetest ning õpiabi võimalikust korraldusest reaal- ja loodusainetes.

Sisu

Koolis enim esinevad erivajadused, nende tunnused ja avaldumine reaal- ja loodusainete tundides. Erivajadustega laste kaasamise strateegiad koos nende kui eriliste gruppide ja isiksuste tundmaõppimise ja uurimismeetoditega. Erivajadustega õppijate õppimisse kaasamise strateegiad. Lugemisraskus, kirjutamisraskus, arvutamisraskus: tunnused II ja III kooliastmes, nende mõju õppimisele, sh reaalainete õppimisele. Õppe kohandamise üldised põhimõtted ja meetodid tööks spetsiifiliste õpiraskustega õpilastega. Erivajadustega õppijate õppimisse kaasamise strateegiad erinevate koolide näitel. Koostöö kolleegide ja lastevanematega.

Õpiväljundid

● oskab märgata erivajadusega õpilast ja hinnata tema võimeid;
● oskab kasutada erinevaid meetodeid erivajadusega õppija toetamiseks;
● oskab kohandada õpet hariduslike erivajadustega õpilasele.

Eeldused

Põhikooli reaal- ja loodusainete õpetajad

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

Õppetöö koosneb neljast õppepäevast kahe sessioonina. Sessioonide vahelisel ajal kasutatakse õpitud oskusi praktikas ning reflekteeritakse saadud kogemusi ja täidetakse iseseisvaid ülesandeid.Iseseisvaks tööks on erineva õppematerjali koostamine ja praktikas kasutamine ning selle analüüs, mis esitatakse kirjalikult. Viimasel sessioonil tutvustatakse neid kursusekaaslastele. Tööd esitatakse e-õppekeskkonnas, mis annab õppijatel võimaluse kasutada neid ka pärast kursuse lõpetamist oma igapäevases töös.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Ruuda Lind, MSc; Ruth Raudsep, MA; Irja Rebane; Kaja Mädamürk; Tiiu Kaljas jt õpetajad praktikud

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolituse väärtus on 257 eurot. Koolitust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik ja koolitus on töötavale õpetajale tasuta. Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi kogumaksumuse ulatuses. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.

Korraldaja

Haridusinnovatsiooni keskus, Külli Rauk, 6199523, kyllira@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
22.09.2017 - I sessioon 22.09 10.00 - 17.00
23.10.2017 - II sessioon 23.-24.oktoober
20.11.2017 - III sessioon 20.november