HRC0547/1 - Innovatsiooni- ja teadusmahukas ettevõtlus

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

20.01.2023 - 16.06.2023

Registreerimise tähtaeg

06.01.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Uus-Sadama 5

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 96 tundi, iseseisevõpe 60 tundi)

Sihtgrupp

Mikrokraadiprogrammi on oodatud nii tänased kui tulevased ettevõtjad, arendus- ja innovatsioonijuhid, spin-off'e plaanivad teadlased, ettevõtluskeskuste ja -klastrite projektijuhid jt (2–3 liikmelistele meeskondadena).

Eesmärk

Õppida teadlaste ja ettevõtjate koostööst ja luua soodne alus edaspidiseks pikaajaliseks koostööks Eesti ja rahvusvahelise innovatsiooni maastikul; tutvuda teadmuspõhise ettevõtluse võtete ja vahenditega.

I mooduli eesmärk on omandada teadmised ja oskused teadmus- ja andmepõhise ettevõtluse ning muutuste juhtimise ja andmepõhise otsustamise põhimõtetest ettevõtluses.
anda ettevõtetele juhiseid nii kommunikatsiooni planeerimise, hindamise kui ka täideviimise faasis.

II mooduli eesmärk on toote/teenuse idee valideerimine ja teaduspõhise perspektiivi jätkusuutlikkuse kaardistamine

III mooduli eesmärk on valideerida ettevõtte toodet/teenust, et mõista, millist probleemi toode/teenus ja millise sihtgrupi jaoks lahendab ning kaardistada toote/teenuse teaduspõhisus, teaduspõhine arenduspotentsiaal ning skaleerimisvõimalused.

IV mooduli eesmärk on õppida tundma teaduspõhise disaini tausta, kus ja kuidas seda ettevõtte teadmusloomeks (innovatsiooniks) kasutada, digitaalse ja kaksikülemineku (digital and twin transition) olemust ning tehisintellekti kasutamisega seotud eetilisi aspekte.

V mooduli eesmärk on arendada osalejate pädevust leida ja kasutada erinevaid teadmuspõhise ettevõtluse toetuseks suunatud rahastusvõimalusi, keskendudes ettevõtja ning teadusasutuse vaheliseks edukaks projektikoostööks vajalikele lähtekohtadele.

VI mooduli eesmärk on suurendada osalejate arusaama innovatsiooni olemusest ja innovatsiooni protsessi juhtimisest tutvustades neile erinevaid innovatsiooni ja tehnoloogia aktsepteerimise mudelid, tehnilise valmiduse tasemeid ning viies läbi juhtumianalüüs kaugosalusrobotite (telepresence robots) kasutamisest osaleja sektoris.

Sisu

1. Teadmus- ja andmepõhine ettevõtlus 2. Digitaalne transformatsioon, uuringupõhine disain ning tehisintellekti eetilised aspektid 3. Teadmussprint uute ideede valideerimiseks”;
4. Teadusvõimekuse tõstmine projektitaotlustes osalemiseks 5. Teaduskommunikatsiooni planeerimine ja rakendamine 6. Innovatiivsete toodete/teenuste tarbijani toomine

Õpiväljundid

teab, kuidas organisatsioon saab ehitada võimekust saada innovatsiooni- ja teadusmahukaks ettevõtteks, mis loob paremaid võimalusi oma innovatsioonide elluviimiseks; on saanud uusi ideid tootearenduseks ja valideerib oma toodet teadmuspõhiselt, mis annab konkurentsieelise; kasutab teaduslikku lähenemist oma tootearenduses.

Eeldused

Valmidus panustada iga teema raames antud iseseisvasse töösse; paindlik ajakasutus, mis võimaldab osaleda kontaktõppes vähemalt 72 tunni ulatuses; inglise keele oskus B2 tasemel, isikliku sülearvuti (millel on kaamera) kasutamisvõimalus, kõrvaklapid, kvaliteetne internetiühendus kaugosalusroboti või telekonverentsi platvormi vahendusel osalemise korral.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased ja õppimist toetavad õpperuumid. Ruum on loodud koostöötegevusteks. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejate jaoks kasutada veebipõhine õpikeskkond. Õpe toimub nii ülikooli auditooriumis kui ka oma organisatsioonis Entreoreneurship Hub põhimõttel, sest programmi üheks partneriks on ka Tallinna Ülikooli arendus- ja koostöökeskus EXU, kes toob ettevõtted ja organisatsioonid kokku ülikooli teadlastega ja aitab üheskoos välja töötada lahendusi praktilistele probleemidele ja teeb seda teaduslike uuringute, rakenduslike sihtuuringute tulemuste, konsultatsiooni ja nõustamise kaudu. Ettevõtjatele on pakkuda ka programmi raames võimalust kasutada tipptasemel laboreid ja aparatuuri ning rakendada sealjuures nii tudengeid kui teadlasi. Kontaktõpe toimub hübriidvormis videokonverentsi keskkonnas ja Tallinna Ülikoolis.

koolitaja kompetentsus

Koolitajatel on olemas kõrgharidus, nad tunnevad ettevõtlusvaldkonda ja/või omavad kogemust ülikooli ja ettevõtte vahelises koostöös. Kogemust käivad jagamas ka ülikooliga koostööd teinud ettevõtted.

Lõpetamistingimused

Mikrokraadiprogrammi õpe kestab viis kuud. Kontaktõpe toimub neli korda kuus kahel järjestikusel reedel hübriidvormis videokonverentsi keskkonnas ja Tallinna Ülikoolis interaktiivse tõhustatud loengu vormis. Teaduspõhispõhise innovatsiooni teekonnast lähtuvalt tuleb oma teenuse- või tooteprojekti arendada. Osalejatele tutvustatakse ka erinevaid rahastusmeetmeid ja kogemust käivad jagamas ülikooliga koostööd teinud ettevõtted.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Janika Leoste, Kairi Tammets, Sirje Virkus, Merja Bauters, Meidi Sirk, Külliki Tafel-Viia, Katrin Kangur, Mart Soonik, Ermo Säks, Pirgit Sillaots, Marwa Samih Mahmoud Seoudy Ibrahim, Aleksei Talisainen

Kursuse hind

2880 EUR (osaleja, hind sisaldab käibemaksu)
Kui ühest organisatsioonist osaleb 3 või enam inimest, kehtib hinnasoodustus 15%.

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Janika Leoste, +372 504 5081, janika.leoste@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20