IKC0057/3 - Grupiprotsesside juhtimine õppetöös

Vene keeles
Osalejate arv on täis!

Toimumise aeg

26.01.2017 - 06.04.2017

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 36 tundi, iseseisevõpe 16 tundi)

Sihtgrupp

põhikooli aineõpetajad, klassijuhatajad

Eesmärk

Mõista grupiprotsesside olulisust õppimise protsessis ja arendada grupiprotsesside juhtimise kompetentse õppeprotsessi läbiviimisel koolis.

Sisu

1. Klassi/grupi areng ja kujunemine. Grupiprotsesside juhtimine.
Õpetaja võimalused grupiprotsesside suunamisel. Teismeliste sotsiaalsed suhted ja sotsiaalne identiteet. Tunni juhtimise sotsiaalsed ja psühholoogilised aspektid. Õpilase ja õpetaja vahelised suhted. Koostöö vormid. Õpilaste aktiviseerimine ja motiveerimine. Konfliktide ennetamine ja lahendamine.
2. Koolisuhted ja õpikeskkonna loomine.
Positiivsed koolisuhted ja positiivne koolidistsipliin. Erinevate tasandite õpikeskkonna ja mikrokliima kujundamise võimalused. Väärtusjuhtimine klassis ja koolis. Õpetaja isiksus ja professionaalne identiteet. Õpetaja psühholoogiline toimetulek. Eneserefleksioon ja professionaalne areng. Koostöö ja suhted õpilaste ja kolleegidega

Õpiväljundid

- teab grupi/klassi juhtimise põhimõtteid ja oskab rakendab neid oma töös;
- mõistab grupi (sh grupiprotsesside) arengut ja kujunemist; suudab ja oskab koordineerida grupitegevust, suunata grupiprotsesse ja grupis õppimist;
- kujundab positiivset mikrokliimat klassi ja kooli tasanditel;
- teab põhikooli õpilaste sotsiaalse ja emotsionaalse arengu põhimõtteid ja arvestab nendega oma töös;
- oskab analüüsida enda rolli õpetajana (sh klassijuhatajana) õppe- ja kasvatusprotsessis: koostöös õpilaste, kolleegide ja lapsevanematega.

Eeldused

õpetaja amet

õpikeskkond

Tagatud on kaasaegsed, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.
Grupiga lepitakse alguses kokku, milline e-keskkond saab kursuse keskkonnaks. Lisaks lepitakse kokku teiste (suhtlus)keskkondade ja –kanalite osas.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

aktiivne osalus lähiõppes

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

PhD Marina Vannik, MA Galina Värinen, MA Irina Tuhkru, PhD Irina Birjukova

Kursuse hind

0 EUR (grupihind, hinnale ei lisandu km)
Koolituse väärtus on 259 eurot. Koolitust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik ja koolitus on töötavale õpetajale tasuta. Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi kogumaksumuse ulatuses. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.

Korraldaja

Haridusinnovatsiooni keskus, Irina Birjukova, 53428566, irina.birjukova_01@tlu.ee

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
26.01.2017 - 1.sessiooni 1.õppepäev
27.01.2017 - 1.sessiooni 2.õppepäev
20.02.2017 - 2.sessiooni 1.õppepäev
21.02.2017 - 2.sessiooni 2.õppepäev
05.04.2017 - 3.sessiooni 1.õppepäev
06.04.2017 - 3.sessiooni 2.õppepäev, kursuse lõpetamine