IKC0072/1 - Koostöö praktikasüsteemide loomisel – ideest tulemuseni

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

24.10.2016 - 12.12.2016

Registreerimise tähtaeg

19.10.2016

Toimumise koht

Tallinna Ülikool

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 28 tundi)

Sihtgrupp

ülikooli praktika ja töökohapõhise õppe koordinaatorid, õppeasutusepoolsed praktikajuhendajad, õppetegevuse eest vastutavad töötajad

Eesmärk

Analüüsida praktikasüsteemide elemente ja kavandada enda rollist lähtuvalt tegevused praktikasüsteemi loomisel ja arendamisel enda õppeasutuses.

Sisu

Koostöö praktika erinevate osapoole vahel. Praktikasüsteemi osapoolte rollijaotus, ülesanded ja vastutus. Praktikasüsteemi arendamine õppekavaarenduse ja kvaliteedi tagamise kontekstis, sh õppekavagruppide välishindamise kontekstis. Praktikasüsteemi toetavate alusdokumentide loomine / arendamine.
Koolituse praktiline väärtus seisneb selles, et koolide meeskonnad saavad tegeleda programmi jooksul enda kooli kontekstist tulenevate arenguülesannete ja -projektidega.

Õpiväljundid

Koolituse tulemusena osaleja analüüsib tervikliku praktikasüsteemi elemente ning erinevate osapoolte rolle ning vastutust selles protsessis; analüüsib praktikaarendust õppekavaarenduse ja kvaliteedi tagamise kontekstis; kavandab enda rollist lähtuvalt arendustegevused praktikasüsteemi loomisel; mõistab koostöö põhimõtteid ning rakendab koostöö loomiseks ja hoidmiseks vajalikke suhtlemisoskuseid.

õpikeskkond

Tagatud on kaasaegsed, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne. Grupiga lepitakse alguses kokku, milline e-keskkond saab kursuse keskkonnaks. Lisaks lepitakse kokku ka teiste (suhtlus)keskkondade ja –kanalite osas.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat.

Lõpetamistingimused

Koolitusel osalejatele saadetakse eelküsitlus koolipoolsete praktikasüsteemiga seotud vajaduste kaardistamiseks, see võimaldab koolitusprotsessi kaasata osalejatele olulised teemad, nt kvaliteedi tagamine, praktika korraldamine, praktikakorraldusega seotud dokumentatsiooni loomine jne.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Heidi Paju, pedagoogikamagister, TLÜ õppekorralduse peaspetsialist

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolituse väärtus on 0 eurot. Koolitust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik ja koolitus on osalejale tasuta. Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi kogumaksumuse ulatuses. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.