DTC0178/1 - Tehnoloogilised rakendused terviseinfo valdkonnas ("Terviseandmete ja -informatsiooni haldamine " koolituse moodul)

Õppeaine kuulub mikrokraadiprogrammi Terviseandmete ja -informatsiooni haldamine.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

06.02.2024 - 21.05.2024

Registreerimise tähtaeg

04.09.2023

Toimumise koht

veebis

Maht

104 akadeemilist tundi (kontaktõpe 16 tundi, iseseisevõpe 88 tundi)

Sihtgrupp

avaliku ja erasektori organisatsioonides töötavad spetsialistid, kes vajavad teadmisi ja oskusi terviseandmete ja -informatsiooni haldamiseks ja juhtimiseks, et kasutada terviseteavet tervise edendamise ja tervishoiuga seotud otsuste vastu võtmisel või terviseharituse arendamisel.

Eesmärk

kujundada teadmisi terviseinfo valdkonna tehnoloogilistest rakendusest ja oskusi kasutada tervishoiuvaldkonna digitaalseid lahendusi tervishoiuteenuste kvaliteedi ja terviseinfokäitumise parandamiseks.

Sisu

Tehnoloogilised rakendused terviseinfo valdkonnas. Tervishoiuvaldkonna digitaalsed lahendused, mis tagavad terviseandmete kogumise, salvestamise, töötlemise ja jagamise hõlbustamise tervishoiutöötajate, infospetsialistide ja patsientide vahel. Tervise infosüsteemide ja tehnoloogiliste rakenduste analüüs tervishoiuteenuste kvaliteedi ja terviseinfokäitumise parandamiseks, tõhususe ja tulemuslikkuse tõstmiseks, elanikkonna kaasatuse ja osaluse suurendamiseks oma tervishoiuotsustes.

Õpiväljundid

omab süsteemset ülevaadet terviseinfo valdkonna tehnoloogilistest rakendusest, tunneb ja oskab kasutada tervishoiuvaldkonna digitaalseid lahendusi. Analüüsib tervise infosüsteeme ja tehnoloogilisi rakendusi tervishoiuteenuste kvaliteedi ja terviseinfokäitumise parandamiseks.

Eeldused

kuulumine sihtgruppi

koolitaja kompetentsus

vähemalt magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus, oma valdkonna ekspert

Lõpetamistingimused

Õpe toimub tervikuna e-õppena (Moodle õpihaldussüsteem, Zoom videokohtumised), rakendatakse aktiivõppemeetodeid (ümberpööratud õpe, ajurünnak, mõistekaart, suhtluspõhine loeng, juhtumianalüüs, suunatud diskussioon, praktiline tegevus). Lähtuvalt diagnostilise küsitluse tulemustest kohandatakse iseseisvad tööd iga õppija vajadustest lähtuvalt.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Sirje Virkus, Sigrid Mandre

Kursuse hind

280 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Digitehnoloogiate instituut, Kersti Maidra, 6409428, kersti.maidra@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10