DTC0071/1 - Kasutaja käitumise jälgimine ("Kasutajakeskne interaktsioonidisain" koolituse moodul)

Osalejate arv on täis!
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

10.06.2021 - 11.06.2021

Registreerimise tähtaeg

14.10.2020

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 29, Tallinna Ülikool

Maht

16 akadeemilist tundi (kontaktõpe 16 tundi)

Sihtgrupp

Kasutajakogemuse kavandajad disaini- ja arendusmeeskondades, tooteomanikud, disainerid, tarkvara tellijad

Eesmärk

kahte peamist tüüpi kasutajakogemuse andmeid - käitumise ja tähelepanuga seotud andmeid kogudes saada selgus kasutaja ja kasutajaliidese sünkroonse audio- ja videosalvestamise olemusest ja pilgu jälgimisest.

Sisu

Kasutajatestimise aspektid. Stiimul: ülesandepõhine testimine ja vaba avastamine. Osalejad: keda, kuidas ja kui palju valida? Instrumendid: vahendid ja andmed. Protseduur: ettevalmistus ja vahendamine

Õpiväljundid

valmistab ette käitumisuuringu eri sünkroonsete andmekogumisvahenditega; valib sobivad seadmed vastavalt oma uuringu vajadustele ja ressurssidele; viib läbi käitumise jälgimise uuringu; valmistab kogutud käitumisuuringu andmed ette analüüsiks; hindab mujalt kui enda kogutud andmetest saadud/kogutud andmete kõlblikkust

Eeldused

Vajadus ja huvi kasutajakesksete interaktsioonidisaini meetodite rakendamiseks

õpikeskkond

Digitehnoloogiate instituut, Astra õppehoone.
Tarkvaralabor on loodud simuleerima tarkvaraarendajate kaasaegset töökeskkonda. Töötada saab nii oma sülearvutiga kui saarekestena asetsevatel laudadel olevate arvutitega, mis on varustatud tarkvaraga arenduse kõikide etappide toetamiseks. Tarkvaralabori paigutus toetab meeskonnatööd.
Interaktsioonidisaini labori seadmete ja tarkvara abil on võimalik läbi viia kasutatavuse testimist, kasutajakogemuse hindamist, tarkvara ja riistvara prototüüpimist, kasutajakogemuse valdkonna koolitusi tarkvara loovatele ja tarkvara hankivatele ettevõtetele.

koolitaja kompetentsus

Koolitajal peab olema vähemalt magistrikraad, vähemalt 3-aastane kogemus täiskasvanute koolitajana, vähemalt 3-aastane digivahendite kasutamise kogemus õppetöös

Lõpetamistingimused

Laboripraktikumi formaat. Praktilised tööd: käitumise analüüsi koostamine ja kaitsmine. Võimaluse korral keskendutakse õppetöös ühele, kõigi osalejate jaoks olulisele probleemile detailse prototüübi või varases arengufaasis (nt. alfa versioon) toote kasutajakogemuse põhjal.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Mati Mõttus, arvutitunnetuse lektor

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Kursus on tasuta väikeettevõtete töötajatele.Koolituse tellijaks on Haridus- ja Teadusministeerium ning seda rahastab Euroopa Sotsiaalfond programmist „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine".

Korraldaja

Digitehnoloogiate instituut, Kersti Maidra, 6409428, kersti.maidra@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

20