LTC0373/1 - Läbirääkimiste psühholoogia ("Vaidluste lahendamine – lepituse õiguslik ja psühholoogiline käsitlus" koolituse moodul)

Mikrokraad võimaldab omandada oskused või täiendada olemasolevaid, mis aitavad paremini menetlustega toime tulla nii juriidilisi kui psühholoogiaalaseid teadmisi kasutades. Koostöö kursusekaaslastega tagab võimaluse ise õppimise ajal lepitamist vajavaid olukordi praktiseerida ning on hea algus tulevikus vaja mineva kontaktvõrgustiku loomiseks. Mikrokraadi omandanu tunneb lepituse õiguslikke ja psühholoogilisi põhimõisteid ning käsitlusi ning oskab lepitajana neid kasutada. Ta on võimeline ja soovib osaleda vaidlustes lepitajana.

Toimumise aeg

22.01.2022 - 05.02.2022

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 16 tundi, iseseisevõpe 36 tundi)

Kokkuvõttev lühikirjeldus

Mikrokraadiprogrammi on oodatud vähemalt bakalaureusekraadiga õppijad, eriti need, kelle igapäevatöös on vajalik lepitusmenetluse õigusliku tausta tundmine ja praktilised psühholoogia-alased teadmised ning kogemus.

Sihtgrupp

Avaliku sektori töötajad ja ettevõtjad, kes puutuvad kokku vaidluste tülide lahendamisega, kus ollakse seisus, et ei taheta veel kohtusse minna.

Eesmärk

õppida rakendama läbirääkimiste oskusteavet omaenda läbirääkimiste olukordade lahendamisel ja kolmanda osapoolena läbirääkimistesse sekkumisel.


Sisu

Läbirääkimiste põhimõisted, strateegilised ja taktikalised valikud, läbirääkimiste võistlev ja koostöö protsessid, kriisiläbirääkimiste osised, läbirääkimiste ettevalmistamise sarrused, läbirääkimiste analüüs.

Õpiväljundid

tunneb läbirääkimiste oskusteabe sisu ja allikaid; oskab teooriat kasutada konkreetsete läbirääkimisolukordade analüüsimisel; kasutab oskusteavet läbirääkimiste protsessis

Eeldused

omab bakalaureusekraadi ning tunneb huvi lepituse õigusliku ja psühholoogilise käsitluse vastu

õpikeskkond

Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele. Kursuse korralduses võidakse teha muudatusi riigis kehtestatud piirangute korral.

koolitaja kompetentsus

Arno Baltin on algatanud läbirääkimiste akadeemilised õppekursused Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis. On kirjutanud ülevaateid läbirääkimiste alasest oskusteabe kirjandusest. On õppinud Henn Mikkini käe all suhtlemistreeneriks ja on alates 1986 aastast järjekindlalt viinud läbi läirääkimisoskuste alaseid koolitusi erinevate töövaldkondade esindajaile sh politseinikele, kohtunikele ja advokaatidele.

Lõpetamistingimused

Osaleja eeltöö töötab läbi teaduskirjanduse. Koolitus toimub loengu ja seminari vormis (simulatsioon ja selle analüüs, juhtumi analüüs, eneseanalüüs küsimustike abil, visualiseerimine).
Teaduskirjanduse allikad:
Fisher, R.,Ury, W. ja Patton, B. (2004) Kuidas panna nad ütlema jah! : kokkuleppe saavutamine läbirääkimiste teel - järeleandmisi tegemata. Tartu : Fontese Kirjastus.
Lewicki R.J., Saunders, M.D. and Minton, J.W. (2019) Läbirääkimiste põhitõed. Tartu: Fontes ptk 1., 2., 3 lk 1-116 (1. Läbirääkimiste olemus.; 2. Jaotava kauplemise strateegia ja taktika.; 3. Liitvate läbirääkimiste strateegia ja taktika.)
Voss, Ch. ja Tahl, R (2019) Unusta kompromissid : räägi läbi nii, nagu sõltuks sellest sinu elu. Tallinn: Äripäev



Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Arno Baltin

Kursuse hind

2400 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)

Korraldaja

Loodus- ja terviseteaduste instituut, Katrin Soidra-Zujev, 6391751, katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

12

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
22.01.2022 10:00-17:15 Arno Baltin
03.02.2022 10:00-17:15 Arno Baltin