HRC0670/1 - Tööriistakast: praktilisi nõuandeid alustavale õpetajale

Veebiseminarid toimuvad 13.02.2024, 14.03.2024, 17.04.2024. Maikuise kohtumise kuupäev on täpsustamisel. Kõikide kohtumiste algus on kell 16.30.

Toimumise aeg

13.02.2024 - 31.05.2024

Toimumise koht

Zoom

Maht

8 akadeemilist tundi (kontaktõpe 8 tundi)

Sihtgrupp

üldhariduskoolide, kutseharidusasutuste ja koolieelsete lasteasutuste Hiljuti tööd alustanud õpetajad

Eesmärk

Saada vajaduspõhist tuge enesekindluse ja erialaste pädevuste arendamisel, käsitledes koolitajate ja grupi toel aktuaalseid väljakutseid alustava õpetaja töös. 2. Saada inspiratsiooni ja infot, edendada huvi professionaalse enesearengu vastu; saada teavet Tallinna Ülikooli alustava õpetaja tugiprogrammi ja muude toe- ja õppe võimaluste kohta. 3. Kogeda kogukondliku suhtlemise toetavat mõju tööalasele heaolule; luua uusi kogukondlikke kontakte sarnase taustaga õpetajatega.

Sisu

Toimetulek stressiga, enesehoiu strateegiad, heaolu. Kriitiline mõtlemine ja probleemilahendus õpetaja töös. Eneserefleksiooni olulisus, isikliku arengu toetamine. Head ja tulemuslikud suhted kolleegide ja lapsevanematega. Koostöö ja partnerluse hoidmine, konstruktiivne suhtlus. Konfliktide ja kiusu olemus, ennetamine. Toetav ja kaasav õpikeskkond

Õpiväljundid

Koolituse lõppedes osaleja loob ja hoiab tõhusaid suhteid kolleegide ja lapsevanematega; tuleb toime stressiga, märkab potentsiaalseid ohte ja hoolitseb oma heaolu eest; on motiveeritud ja inspireeritud oma õpetajakarjääri jätkama; teab vajaliku toe saamise ja enese professionaalse arengu kavandamise võimalusi.

Eeldused

töötamine õpetajana

õpikeskkond

Õpe toimub veebipõhiste sessioonidega aktiivõppe meetodeid toetavas keskkonnas (Zoom).

koolitaja kompetentsus

Koolitajateks on tunnustatud õppejõud, valdkondlikud asjatundjad, spetsialistid ja praktikutest koostööpartnerid, kellel on olemas vajaminevad andragoogilised pädevused.

Lõpetamistingimused

Aktiivne osalemine veebipõhises kontaktõppes. Kursus toimub kogemusõppe printsiipidele tuginedes osalejaid kaasavalt, õppemeetoditena rakendatakse loenguid, rollimänge, rühmatöid, ajurünnakuid, individuaalseid ülesandeid ja refleksiooni.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tõend

Koolitajad

Kaia Lainola, Maili Liinev, Triin Toomesaar jt

Kursuse hind

tasuta

Minimaalne osalejate arv

15

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
13.02.2024 16:30-18:00 Õpetaja enesehoid Kaia Lainola Zoom
14.03.2024 16:30-18:00 Räägime suhetest. Koostöö kolleegide ja lapsevanematega Maili Liinev Zoom
17.04.2024 16:30-18:00 Turvaline õpikeskkond: kiusamisvabadus praktikas Triin Toomesaar Zoom