AYC0339/1 - Kaasavad digitehnoloogiad ("Seenioritöö " koolituse moodul)

Vaata ka tlu.ee/koolitused/seenioritoo
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

20.09.2023 - 16.11.2023

Registreerimise tähtaeg

31.08.2023

Toimumise koht

Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus (KEIK), Räpina mnt 12, Võru

Maht

156 akadeemilist tundi (kontaktõpe 35 tundi, iseseisevõpe 121 tundi)

Sihtgrupp

Vanemas keskeas ja vanemas eas inimestega tegelevate üleriigiliste ja kohalike organisatsioonide ja asutuste esindajad, kohalike omavalitsuste ja nende allasutuste töötajad, kultuuri- ja haridusasutuste töötajad, era- ja kolmanda sektori inimesed, kes töötavad rahvastiku vanemat osa puudutavate küsimustega ja peaksid seisma vanemaealiste õiguste eest ja vanuselise diskrimineerimise vastu nii tööturul, sotsiaalvaldkonnas kui kõikides teistes eluvaldkondades.

Eesmärk

Rakendada kogukonnas täiskasvanuõppe õpieesmärke, lähenemisviise, võimalusi, digipädevusi, teenuste koosloomet ja teha digitaalselt vahendatud kogukonnatööd.

Sisu

Õppimisvõrgustike ja kogukondade loomise võimalused täiskasvanuõppes, sh mitteformaalõppes sotsiaalmeedia ja digitehnoloogia vahendeid kasutades. Digitaalselt vahendatud kogukonnatöö. Õppimiseks sobivad digikeskkonnad seenioridele. Digivahenditega õppematerjalide loomine seenioride earühmale. Kaasav koosloome seenioride projektide loomiseks. Digivahendatud meeskondliku projektitiimi keskkonna kujundamine ja rakendamine. Teenuste koosloome disainmõtlemise digivahendite abil. Mitteformaalse õppe võimaluste tundmaõppimine digikeskkonnas

Õpiväljundid

selgitab digimeedia innovaatilisi kasutusvõimalusi ja õpistsenaariumeid enesejuhitud ja kollektiivse õppe korraldamisel kogukonnas; kujundab voogmeediat ja e-õppe keskkondi, kombineerides digivahendite, mitteformaalse õppe või projektitöö võimalusi vanemaealistele konkreetses tegevusvaldkonnas; kujundab digitehnoloogiatega mitteformaalseks õppimiseks sobiva innovaatilise seenioritöö tegevuse.

Eeldused

Osaleja on valmis kogu programmi jooksul tegema koostööd oma organisatsiooni teiste liikmetega, tema ja organisatsioon on valmis algatama tegevusi, mis on seotud vanemaealiste huvikaitsega ja läbi viima oma tööga seotud arendusprojekti.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased ja õppimist toetavad õpperuumid. Ruum on loodud koostöötegevusteks. Õppeklassis on olemas teisaldatavat toolid, mis võimaldavad väikerühmade moodustamist. Õppepäevade vahelisel perioodil on osalejate jaoks kasutada veebipõhine õpikeskkond, mille kaudu on võimalik esitada ka grupitööde tulemused. Õpe toimub nii ülikooli auditooriumis kui ka oma organisatsioonis.

koolitaja kompetentsus

Koolitajatel on vähemalt MA-kraad, varasem täiskasvanute koolitamise kogemus ja koolituskogemus vanemaealiste huvikaitse ja arendamise valdkondades.

Lõpetamistingimused

Meeskondlikult luuakse õppimiseks, projektitööks ja loovmõtlemiseks sobiv keskkond, mis toetab seenioridele suunatud teenuse arendamist kaugtöö vormis. Õppevormidena rakendatakse praktikumi digitehnoloogia ja sotsiaalmeedia võimaluste katsetamiseks; viiakse läbi rühmatöid, mis teostatakse projekti vormis.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Tiina Tambaum, Kai Pata, Pirje Meri, Gina Metssalu, Katrin Aava, Mart Soonik, Mari-Liis Jakobson, Marju Medar, Luule Sakkeus, Lauri Leppik, Saima Kuu jt.

Kursuse hind

780 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind sisaldab käibemaksu. Hind kehtib kogu Seenioritöö mikrokraadiprogrammile (4 moodulit).

Korraldaja

koolitus- ja konverentsikeskus, Lilian Rückenberg, 6199516, lilianr@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

10