HRC0278/1 - Väikelaste kõne arengu toetamine I: kõne arendamine lasteaia rühmas ("Väikelaste kõne arengu toetamine" koolituse moodul)

Koolitus rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik. Osalemise eeldus on valmisolek teha eelnevalt iseseisvat tööd.
Osalejate arv on täis!

Toimumise aeg

17.09.2020

Toimumise koht

Tallinn, Räägu 49, Rä-406

Maht

8 akadeemilist tundi (kontaktõpe 7 tundi, iseseisevõpe 1 tundi)

Sihtgrupp

lasteaiaealiste lastega tegelevad inimesed (lastehoiu töötajad, lasteaiaõpetajad, abiõpetajad, tugiisikud, erirühmaõpetajad, tugispetsialistid, kakskeelse rühma personal)

Eesmärk

õppida praktilisi väikelaste kõne arendamise strateegiaid, mida saab kasutada rühma igapäevaste tegevuste juurde ning mille abil saab luua lasteaiarühmas parima keskkonna kõne arenguks.

Sisu

Laste suhtlusstiilid ja õpetajate rollid lastega suhtlemisel. Laste kõne arengu tasemed. Kuus strateegiat, kuidas järgida lapse algatusi ja luua parim keskkond kõne õppimiseks. Strateegiad, mis toetavad lapse osalemist vestluses. Viis strateegiat, kuidas toetada suhtlemist eakaaslastega.

Õpiväljundid

märkab laste suhtlusstiili, oskab esialgselt määrata laste kõnearengu taset; teab konkreetseid strateegiaid, et toetada laste kõne arengut, suhtlusoskust täiskasvanuga ning eakaaslastega; oskab luua lasteaiarühma rikkaliku ja interaktiivse kõne õppimiskeskkonna, kuhu on kaasatud kõik lapsed (nii tavalise arenguga kui ka erivajadusega lapsed); täidab tööplaani, kuidas aidata erivajadusega/problemaatilist last rühmas

Eeldused

valmisolek sooritada koolituse-eelne ülesanne (maht 1 tund)

õpikeskkond

Tagatud on nüüdisaegsed, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

Osalejad õpivad seminari vormis. Koolitus on interaktiivne, hõlmates endas rollimänge, grupitöösid, videoanalüüse ning töövihiku täitmist. Iseseisev töö: koolituse-eelne ülesanne kestvusega 1 tund

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tõend

Koolitajad

Liis Themas

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolitust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik, osaleja maksumus 285 eurot. Koolitus on sihtgruppi kuulujale tasuta. Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi kogumaksumuse ulatuses. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Riina Stahl, 6199 774, riina.stahl@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

12

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
17.09.2020 10:00-16:00 Rä-406