IKC0073/1 - Õpipoisiõppe juhendamine

Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

26.10.2016 - 14.12.2016

Registreerimise tähtaeg

19.10.2016

Toimumise koht

Tallinna Ülikool

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 24 tundi, iseseisevõpe 28 tundi)

Sihtgrupp

kutsekooli ja/või ülikooli õppeasutusepoolsed praktikajuhendajad

Eesmärk

Arendada oskusi ja hoiakuid õpipoisiõppes õppija juhendamiseks. Seotud PRÕM 8.1 eesmärgiga õppurite toetamise ja nõustamise parendamine, praktika olulisuse ja
tulemuslikkuse suurendamine õppekavades.

Sisu

Õpipoisikoolituse kogemus Euroopas, head ja vead. Õpipoisiõppe juhendamise meetodid juhendamise protsessis, juhendatava arenguvajadustest lähtuva õppeprotsessi planeerimine (pearõhk). Tagasiside andmine. Enda juhendamispraktikale tagasiside küsimine juhendatavatelt ja kolleegidelt, aga ka ettevõttelt. Koostöö ja suhtlemisoskused. Võrgustiku loomine ja selle käigus hoidmine.

Õpiväljundid

Koolituse tulemusel osaleja: kasutab asjakohaseid meetodeid õpipoisiõppe juhendamise protsessis, planeerib juhendatava arenguvajadustest lähtuva õppeprotsessi; annab juhendatavale tema tegevuse kohta arengut toetavat tagasisidet tuues välja arenguvajadused, kasutab enda juhendajapraktika parendamiseks juhendatavate ja kolleegide poolt antud tagasisidet.

õpikeskkond

Tagatud on kaasaegsed, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne. Grupiga lepitakse alguses kokku, milline e-keskkond saab kursuse keskkonnaks. Lisaks lepitakse kokku ka teiste (suhtlus)keskkondade ja –kanalite osas.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat.

Lõpetamistingimused

Kursuse kontaktõpe on jaotatud kolmele päevale. Kontaktõppes toimub juhtumianalüüs, rollimängud ning tagasiside ja refleksioon. Iseseisva tööna tuleb esitada: 1) eneseanalüüs, milles vaadeldakse ja reflekteeritakse enda tegevust ja rolli õpipoisiõppe juhendaja või koorinaatori seisukohast; 2) õpipoisiõppe juhendaja või tugitöötaja tegevuskava loomine.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Heidi Paju, pedagoogikamagister, TLÜ õppekorralduse peaspetsialist

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolituse väärtus on 0 eurot. Koolitust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik ja koolitus on osalejale tasuta. Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi kogumaksumuse ulatuses. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.