IKC0095/6 - Avastus- ja uurimusliku õppe võimalusi lasteaias

Osalejate arv on täis!

Toimumise aeg

15.05.2024 - 29.08.2024

Registreerimise tähtaeg

13.05.2024

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 25, Tallinna Ülikool

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 32 tundi, iseseisevõpe 20 tundi)

Sihtgrupp

koolieelse lasteasutuse õpetajad

Eesmärk

omandada lisateadmisi- ja oskusi avastus- ja uurimusliku õppe meetodite rakendamiseks arendustegevuse rikastamisel lasteaias, saada tuge eestikeelsele õppele üleminekuks.

Sisu

Eestikeelsele õppele üleminek. Lapsekeskse kasvatuse põhimõtted. Avastus- ja uurimusliku õppe meetodid ja rakendamine koolieelsese lasteasutuse õppe-ja kasvatustegevuses. Projekti-, avastus- ja uurimusliku õppe võimalusi tegevusvaldkondade lõimimisel. Lapse uurimuslike oskuste arenemist toetavad tegevused. Õuesõpe. Katsete, mängude, loovtegevuste ja harjutuste hindamine ja valik lapse ealistele iseärasustele ja arengutasemele vastavalt. Avastus- ja uurimusliku õppe läbiviimist toetavate õppematerjalide koostamine. Nutiseadmete kasutamise võimalusi uurimusliku iseloomuga arendustegevuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Õpiväljundid

omab valmisolekut rakendada õppe- ja kasvatustegevuses avastus- ja uurimusliku õppe meetodeid, hinnates nende kasutamise võimalusi ja kasulikkust lapsekeskse kasvatuse põhimõttetest lähtuvalt; tunneb projekti-, avastus- ja uurimusliku õppe võimalusi tegevusvaldkondade lõimimisel; koostab ja jõukohastab õppematerjale avastus- ja uurimusliku õppe läbiviimiseks lasteaias.

Eeldused

kuulumine sihtrühma

õpikeskkond

Tagatud on kaasaegsed, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.
Õppekäik koolieelsesse lasteasutusse, kus kasutatakse avastus- ja uurimuslikul õppel põhinevaid arendustegevusi. Õppekäik muuseumi või kultuuri-ja vabaajakeskusesse, kus õpetajad saavad ise praktiseerida erinevaid avastus- ja uurimusliku õppe võimalusi.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetentsus, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

Osalemine kontaktõppes vähemalt 24 akadeemilise tunni ulatuses. Iseseisvate tööde esitamine veekeskkonnas.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

MA Ilona Sillak, MA Kärolin Kaarlep, PhD Maire Tuul, Margret Põllu, Kärolin Kaarlep, Merilin Karelin, Maret Melts, PhD Irina Birjukova jt

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Kursust rahastab Haridus-ja Teadusministeerium ja see on sihtrühma kuuluvatele osalejatele tasuta

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Irina Birjukova, 53428566, irina.birjukova_01@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

23

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
15.05.2024 - 1.sessiooni 1.õppepäev
16.05.2024 - 1.sessiooni 2.õppepäev
12.06.2024 - 2.sessiooni 1.õppepäev
13.06.2024 - 2.sessiooni 2.õppepäev
29.08.2024 - Kursuse lõpetamine