AYC0003/42 - Kirjalik kommunikatsioon: ladus eneseväljendus ja korrektne eesti keel

Koolitaja Reili Argus, PhD on Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi eesti keele professor. Ta on kaitsnud filoloogiadoktori kraadi eesti keele alal ja uurinud eesti keele omandamist. Reili Argusel on koolitaja kogemust juba üle kümne aasta. Tema koolitatavate hulgas on nii eraettevõtteid, panku kui ka suur hulk Eesti riigiasutusi. Töö Emakeele Seltsi keeletoimkonnas tagab selle, et koolitatavad saavad uutest reeglimuudatustest teada kiiresti ja vahetust allikast.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

21.11.2017

Registreerimise tähtaeg

14.11.2017

Toimumise koht

Tallinn, Paadi 5, Hotell Euroopa, saal Ida-Euroopa
http://www.euroopa.ee/et/kontaktid-ja-as...

Maht

6 akadeemilist tundi (kontaktõpe 6 tundi)

Kokkuvõttev lühikirjeldus

Uuemad reeglimuutused. Kust saada keeleabi. Suur või väike algustäht (allasutused, osakonnad, pühad, ametinimetused). Arvud, loetelude vormistamine. Lause optimaalne pikkus, komahirm, võõrmõjud, kantseliit. Meilikirja tüüpilised vead. Harjutused.

Sihtgrupp

Kõik huvilised

Eesmärk

värskendada õigekirja-alaseid teadmisi, õpetada valima lühemaid, selgemaid ja kantseliidivabu sõnastusmalle, märgata sagedasemaid tänapäeva keeleprobleeme ja lihvida kirjalikku eneseväljendusoskust.

Sisu

Sissejuhatavalt eesti keele üldistest probleemidest. Uuemad reeglimuudatused. Eesti keele õigekirja probleemkohti I: kas kirjutada suure või väikese algustähega, kuidas kirjutada põhi- ja järgarve ning lühendeid. Eesti keele õigekirja probleemkohti II: Lausestusprobleeme ehk millest tekivad lausestusraskused: lause pikkus, üleliigsed mine-vormid ehk komahirm, võõrmõjud, kantseliit, sõnajärg ja teatestruktuur. Keeleline viisakus: info hulk ja loetavus, info paigutamine teates, viisakad vormid ja sõnad. Keelekasutus eri tüüpi tekstides: meilikirjade tüüpilisi õigekirjaprobleeme. Näiteteksti analüüs.

Õpiväljundid

on kursis eesti õigekirja viimaste reeglimuutustega, valib kirjalikul väljendamisel eestipäraseid ja korrektseid keelendeid, koostab selge ülesehituse ja liigse sõnavahuta tekste, mis on ladusa sõnastusega, keskenduvad ainult olulisele, on viisakad ja keeleliselt korrektsed.

Eeldused

eesti keel vähemalt B2 tasemel

õpikeskkond

tellija ruumides

koolitaja kompetentsus

PhD ja koolituskogemus

Lõpetamistingimused

Õppemeetodid: Interaktiivne loeng, arutelud, praktilised harjutused, teksti analüüs paaristööna.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tõend

Koolitajad

Reili Argus, PhD

Kursuse hind

192 EUR (osaleja, hind sisaldab käibemaksu)

Korraldaja

Humanitaarteaduste instituut, Elina Tahvel, 5090216, elina.tahvel@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

15