HTC0116/1 - Lähis-Ida ajalugu ja kultuur

Mikrokraadiprogrammis õppima asujatele toimub teisipäeval, 29. augustil 2023 kell 14.00 infotund Zoomis. Täpne teave infotunni kohta saadetakse registreerunutele e-kirjaga.
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

04.09.2023 - 30.06.2024

Registreerimise tähtaeg

04.09.2023

Toimumise koht

Tallinna Ülikool, Narva mnt 25, Tallinn

Maht

312 akadeemilist tundi (kontaktõpe 112 tundi, iseseisevõpe 200 tundi)

Sihtgrupp

täiskasvanud, kes töötavad Lähis-Idaga seotud valdkondades (nt poliitikas, diplomaatias, eraettevõtluses jm). Lisaks ajaloo, kultuuri ja kirjanduse huvilised, kes soovivad paremini mõista islami ajalugu ja kultuuri, sh tõekspidamisi; sobilik ka inimestele, kes soovivad alustada Lähis-Ida uurimist või õppimist.

Eesmärk

Kujundada ülevaatlik arusaam islami ajaloolisest arengust, luua eeldused islami arenguperioodide võrdlemiseks ja analüüsimiseks ning kujundada ülevaatlik arusaam Lähis-Ida kirjanduste arengukäigust, põhiteemadest ja autoritest ja luua eeldused iseseisvaks Lähis-Ida kirjanduste uurimiseks ja võrdlemiseks.

Sisu

Kursusel osaleja saab ülevaate Islami ajaloost ja Lähis-Ida kultuurist ning suudab analüüsida ja mõista ajaloo mõju tänapäevastes islamimaailma arengutes. Kursusel osaleja ei pea oskama kohalikku keelt.

Õpiväljundid

Mikrokraadi edukal läbimisel omab õppija süstemaatilisi teadmisi islami ajaloost ja vastavasisulisest kirjandusest (sh Lähis-Ida kirjanduste ajaloost), oskab võrrelda erinevaid perioode islami ajaloos ning suudab näha ja analüüsida ajaloo mõju tänapäevastes islamimaailma arengutes. Samuti suudab õppija välja tuua ühiseid jooni kogu Lähis-Ida kirjanduses, analüüsida nende mõju Euroopa kirjandusele ning kasutada omandatud teadmisi uurimistöö kirjutamisel.

Eeldused

ei eeldata eelnevaid teadmisi ega kokkupuudet islami ajaloo ja kultuuriga, samuti ei ole vajalik kohaliku keele oskus; keskharidus, huvi Lähis-Ida ajaloo ja kultuuri vastu.

koolitaja kompetentsus

Doktori- või magistrikraad; valdkondlik töökogemus; täiskasvanute koolitamise kogemus.

Lõpetamistingimused

Õppimine toimub nii lähiõppe kui ka e-õppe vormis, aga suurem osakaal on lähiõppel. Aine läbiviija kirjeldab õppemeetodeid, sh iseseisvaid töid esimestes loengutes.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Üllar Peterson, Helen Geršman, Alice Volkonski

Kursuse hind

552 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Hind kehtib kogu programmile (2 moodulit).

Korraldaja

Humanitaarteaduste instituut, Merje Olm, 640 9316, merje.olm@tlu.ee

Minimaalne osalejate arv

5

MOODULID

Lähis-Ida kirjandused