HRC0040/1 - Koostöö praktikasüsteemi loomisel - ideest tulemuseni

Koolitust rahastab ESF programm "Praktikasüsteemi arendamine kutse- ja kõrghariduses, sh õpetajakoolituse koolipraktika" tegevus 8.1 "Praktika ja töökohapõhise õppe süsteemse korralduse arendamine kutse- ja kõrgkoolides".
Registreerimine on lõppenud!

Toimumise aeg

23.01.2017 - 12.05.2017

Registreerimise tähtaeg

20.01.2017

Toimumise koht

Tallinn, Narva mnt 29

Maht

52 akadeemilist tundi (kontaktõpe 16 tundi, iseseisevõpe 36 tundi)

Sihtgrupp

ülikooli praktika ja töökohapõhise õppe koordinaatorid, õppeasutusepoolsed praktikajuhendajad, õppetegevuse eest vastutavad töötajad. Koolitusel on oodatud asutuste 3-4 liikmelised meeskonnad.

Eesmärk

analüüsida praktikasüsteemide elemente ja kavandada enda rollist lähtuvalt tegevused praktikasüsteemi loomisel enda õppeasutuses.

Sisu

Täiendusõppe raames töötavad grupid välja enda institutsiooni jaoks praktikasüsteemi põhimõtted. Esmalt selgitades, millised head praktikad siiani hästi töötavad. Seejärel asutakse praktika süsteemi arendama, saades sisendit nii olemasolevast dokumentatsioonist kui ka erialakirjandusest, tehes koostööd oluliste sidusrühmadega ning jagades omavahel häid kogemusi. Selle tulemusena luuakse järgnevaks õppeaastaks uus plaan praktika läbiviimiseks ja selle toetamiseks.

Õpiväljundid

* analüüsib tervikliku praktikasüsteemi elemente ning erinevate osapoolte rolle ning vastutust selles protsessis;
* analüüsib praktikaarendust õppekavaarenduse ja kvaliteedi tagamise kontekstis;
* kavandab praktikamudeli, sh näidistöökorra rakendamise enda koolis;
* kavandab enda rollist lähtuvalt arendustegevused praktikasüsteemi loomisel;
* mõistab koostöö põhimõtteid ning rakendab koostöö loomiseks ja hoidmiseks vajalikke suhtlemisoskuseid.

Eeldused

ülikooli praktika ja töökohapõhise õppe koordinaatorid, õppeasutusepoolsed praktikajuhendajad, õppetegevuse eest vastutavad töötajad. Koolitusel on oodatud asutuste 3-4 liikmelised meeskonnad.

õpikeskkond

Tagatud on tänapäevased, õppeprotsessi toetavad ruumid: olemas on vajalik tehnika, võimalus ruumi vastavalt vajadusele kujundada, rühmatööde tegemiseks piisavalt eraldumise võimalused jne.

koolitaja kompetentsus

Magistrikraad, täiskasvanute koolitamise kogemus vähemalt 5 aastat, valdkonnas tegutsemise kogemus vähemalt 3 aastat. Kursuse läbiviijate valikul lähtutakse põhimõttest, et kaasatud oleks Tallinna Ülikooli kompetents, praktikud haridusmaastikult ja koolitajad, koostööpartnerid, eksperdid teistest organisatsioonidest.

Lõpetamistingimused

Praktilise arenguprogrammi kaudu on koolide meeskondadel (3 -4 liiget) võimalik läbi töötada ja kavandada praktikaprotsessi mudeli rakendumise enda koolis, sh näiteks piloteerida / rakendada töökorda vms.

I koostööpäeval (6 tundi) Praktikasüsteemi arendamise vajalikkus. Praktikaprotsessi mudeli tutvustus.
Töögrupid kirjeldavad hetkeseisu ning toovad esile selle, mis juba praegu praegu praktika organiseerimisel hästi on töötanud. Seejärel kaardistavad töögrupid , mida ja kuidas nad tahavad 2017. a sügisest muuta ja parendada. Kaardistatakse sidusrühmad, kellega tuleb selleks koostööd teha. Töögrupid teevad plaani ja lepivad kokku ülesannetes.

II koostööpäeval (6 tundi) tutvustatakse vahepealse töö tulemusi: millist lisateavet on saadud, millised on olnud koostööpartnerite, tudengite, jt sidusrühmade ootused praktikale. Grupid jagavad kogemusi ning genereerivad uusi lahendusi.
Seejärel korrigeeritakse olemasolevat plaani vastavalt koostööpartnerite sisenditele, saadud tagasisidele. Lepitakse kokku, kuidas praktika plaaniga edasi töötatakse.

III koostööpäeval (4 tundi) tutvustakse uut visiooni praktikasüsteemi loomiseks uueks õppeaastaks, antakse tagasiside ja jõustatakse kõiki projekte.

Iseseisev töö: moodulite vahepeal tuleb meeskondadel teemast lähtuvalt uurida üht valitud teemat põhjalikumalt (töö kirjandusega), kaardistada näiteid ja suundumusi. Lõputööna luuakse meeskondlikult oma asutuse võimalusi ja vajadusi arvestav praktikasüsteemi ning esitletakse seda.

Kursuse lõpetamisel väljastatav dokument

TLÜ tunnistus

Koolitajad

Katrin Aava, PhD, Heidi Paju, MA

Kursuse hind

0 EUR (osaleja, hinnale ei lisandu km)
Koolituse väärtus on 152 eurot. Koolitust rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik,koolitus on sihtgruppi kuulujale tasuta. Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi kogumaksumuse ulatuses.

Korraldaja

Haridusteaduste instituut, Riina Stahl, 619 9774, riina.stahl@tlu.ee

AJAKAVA

aeg teema koolitaja + asutus ruum
23.01.2017 10:00-15:30 S-236
06.03.2017 10:00-15:30 S-422
12.05.2017 10:00-13:15 S-422